banner311

Kayıp Kedisine Kavuştu

Araca giren 2 metrelik yılan sanayide çıkartıldı. Geçtiğimiz ay Kayseri-Malatya Karayolu'nda kaza yapan ve kedisi araçtan kaçan anasınıfı öğretmeni Tuğçe Sarıer'in kayıp kedisi bulundu.

Kayıp Kedisine Kavuştu

Sarıer'in kayıp kedisi, kaybolduğu yer olan Sarız ilçesinin Çörekdere köyünde, kaybolmasının üstünden tam bir ay geçtikten sonra bulundu. Köyün muhtarı Yılmaz Şimşek, kediyi sahibi Tuğçe Sarıer'e teslim etti. Muhtar Şimşek, "Geçen ay Çörekdere'de trafik kazası sonrası korkup kaçan kedi şans eseri bulunmuş, köyde bir eve girmiş. Sağ olsun, ev sahibi tasmasındaki telefon numarasını arayıp haber vermiş, sonrasında kediyi bana teslim ettiler" diye konuştu. 

Kedinin sahibi Tuğçe Sarıer ise "Duyarsız kalmayan tüm Sarızlı vatandaşlara teşekkürlerimi ilettiğimi belirtin, çok yardımcı oldular, ayrıca Sarız Belediyesi ekibine ve başkan beye çok teşekkür ederim" diyerek minnettarlığını belirtti. İzmir'de yaşayan Sarıer, 28 Nisan Çarşamba günü Sarız ilçesinin Çörekdere köyü yakınlarında kaza yapmış, kaza sonrasında Sarıer'in kedisi araçtan kaçmıştı. Olaydan sonra Sarız Belediyesi devreye girerek ilçe halkına kayıp kediye dair bir duyuru yapılmıştı.(BGC)

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2021, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289