banner257

Kayseri İlk 5 İçinde!

“Her çocuğun bir ailesi olmalı” düşüncesinden hareketle koruyucu aile ve koruyucu ailelere yerleştirilen çocuk sayısının artması için çalışmalar yürüten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının çalışmasına Kayseri dördüncü sırada yer aldı.

Kayseri İlk 5 İçinde!

Koruyucu aile; çeşitli nedenlerle öz ailesi yanında bakımları bir süre için sağlanamayan çocuklarımızın kendi aile ortamlarında eğitim, bakım ve yetiştirilme sorumluluğunu kısa veya uzun süreli olarak, ücretli veya gönüllü statüde devlet denetiminde paylaşan, hissettikleri toplumsal sorumluluğu gösterebilen uygun aile ya da kişilerdir. Ülke genelinde yürütülen bu uygulamaya Kayseri dördüncü sırada yer aldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Cüneyd Özdemir de Kayseri'de 263 ailenin yanında 305 çocuğun aile sıcaklığında büyüdüğünü belirtti.

Kentin koruyucu aile sayısında dördüncü sırada yer aldığına dikkati çeken Özdemir, "2020 yılı koruyucu aile hedefini gerçekleştirmede birinci sırada yer aldık. 8 yabancı uyruklu çocuğumuz ailelerimizin yanında. Ayrıca 38 engelli çocuğumuz da yine ailelerimizin yanlarında, sıcak yuvalarında. Çocuğumuz aile yanına verilirken de verildikten sonra da hiçbir aşamada ailemizi yalnız bırakmıyoruz. Ailelerimize yönelik eğitimlerimiz var. Çocukların gelişim süreçleri, ergenlik dönemiyle ilgili danışmanlarımız eğitimler veriyor" diye konuştu. (BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner306