banner257

Kıranardı Bölgesine Kapalı Semt Pazaryeri İnşa Ediliyor

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kıranardı Meydanında açık olan olarak hizmet veren Pazar yerinde Üstü Kapalı Semt Pazaryeri inşa edildiğini söyledi.

Kıranardı Bölgesine  Kapalı Semt Pazaryeri İnşa Ediliyor

Kıranardı Meydanı Sosyal Tesisler arkasına inşa edilen Kapalı Semt Pazaryeri ile Kıranardı Halkının haklı isteğinin yerine getirilmiş olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç “Kıranardı Semt Pazaryeri tamamlanması ile ilçe sınırlarımız içinde pazaryeri sayısı 29’a yükselecektir. 7 gün de 29 semt pazaryerin kurulması Melikgazi ilçesinin bir esnaf şehri olduğunun göstergesidir. Melikgazi Belediyesi semt pazaryerleri haftanın bir günü pazaryeri olarak hizmet verirken, haftanın 6 günü birçok alanda hizmet vermektedir. Hatta Kurban Bayramlarında kurban kesim yeri olarak kullanılmaktadır. KıranardıSemt Pazar yeri 350 m² alana sahip olup, 40 esnaf kapasitelidir. Bölge halkına ve şehrimize bir esnaf sitesi daha kazandırılmıştır” dedi.

Esnafa, ekonomiye ve istihdama destek

Başkan Memduh Büyükkılıç, bu pazaryerinin hizmete açılması ile hem ekonomiye katkı, hem esnaflar için bir satış alanı ve hem de istihdama destek sağlandığını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner315

banner307

banner306