banner257

Melikgazi, Sokak Hayvanları Unutulmadı

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 29 Nisan - 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında tüm Türkiye'de uygulanan sokağa çıkma yasağında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına yönelik 336 ayrı alanda besleme çalışmalarının gerçekleştirildiğini söyledi.

Melikgazi, Sokak Hayvanları Unutulmadı

Belediye ekiplerince mama desteğinde bulunarak sokağa çıkma yasağında sokak hayvanlarının yalnız olmadığını belirten Başkan Mustafa Palancıoğlu, “Kapanma sürecinde patili dostların aç kalmamaları için gerekli çalışma yapılıyor. Düzenli olarak kuru mama ve yem bırakan ekiplerimiz sokak hayvanlarının su kaplarındaki suları yeniliyor. Mama dağıtımı sırasında hayvanların sağlık kontrollerini de yapan ekipler, tedavi ve bakıma muhtaç olanları Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülerek tedavileri yaptırıyor.” dedi.

Başkan Dr. Palancıoğlu, sevimli dostların sahipsiz olmadığını, destek olmak ve yardım etmek için ekiplerin çalıştığını sözlerine ekledi.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’na verdiği destekten dolayı teşekkür eden hayvan severler “Pandemi döneminde sokak hayvanlarımızın mama ve su ihtiyacını karşıladığını ve düzenli olarak bakımlarını yaptığı için başkanımıza çok teşekkür ediyoruz." dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER