banner257

"NİTELİKLİ ÇALIŞAN SORUNU VAR"

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanlığı tarafından sanayicinin nitelikli personel ihtiyacını karşılamak üzere 3 yıl önce hizmete açılan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nin (METEM) Kayseri’yi il dışında temsil edecek sporcu öğrencileri, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti.OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü “Bizler sanayicimize daha iyi hizmet vermek adına uzun süre araştırma yaptık ve sadece nitelikli çalışan sorunu olduğunu tespit ederek bu okulun şehrimize ve sanayicimize kazandırılması için çalışmalara başladık." dedi.

Kros, futbol ve voleybolda Kayseri birinciliği elde eden başarılı sporcular Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü ve yönetim kurulu üyeleri Ercan Nalbantoğlu ile Erdoğan Aslan’la bir araya geldiler.

"NİTELİKLİ ÇALIŞAN SORUNU VAR"
OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü, öğrencilerin elde ettiği başarının kendilerini memnun ettiğini bildirdi. Uzun süren araştırmalar neticesinde Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’ni kurmaya karar verdiklerini söyleyen Hasyüncü “Bizler sanayicimize daha iyi hizmet vermek adına uzun süre araştırma yaptık ve sadece nitelikli çalışan sorunu olduğunu tespit ederek bu okulun şehrimize ve sanayicimize kazandırılması için çalışmalara başladık. Şu an 750 öğrenci ve altı farklı bölüm ile bu güzel eserde eğitimine devam ediyor. Buradan mezun olacak gençler ilerleyen yıllarda ülke ekonomisine yön verecekler” dedi. Sporun hayatın önemli bir parçası olduğunu dile getiren Hasyüncü, “Spor bireylerin sağlığı açısından son derece önemli bir faaliyettir. Öğrencilerimizin elde ettiği sportif başarılar bizleri gururlandırdı. Bugün kazandıkları kupalarla bizleri ziyarete gelen öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.


Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2014, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER