banner257

Öğrencilerin Katılımı İle Ağaçlandırma Çalışmaları Devam Ediyor

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, 2018 yılı ilkbahar dönemi fidan dikim çalışmalarının devam ettiğini ve bugün yapılan çalışma ile şehrin muhtelif bölgelerinde 25.000 fidanın toprak ile buluşacağını söyledi.

Öğrencilerin Katılımı İle Ağaçlandırma Çalışmaları Devam Ediyor

Melikgazi Belediyesi Yeşilyurt Mahallesi ağaçlandırma alanında fidan dikimine İştirak eden Başkan Dr.Memduh BüyükkılıçAğaçlandırma çalışması yapılan alanda öncelikle ağaç dikilecek yerler tespit ediliyor. Çukurlar hazırlanıyor, çalı ve diğer zararlı otlar temizleniyor ve toprak gübre yönünden zenginleştiriliyor. Ağaçlandırma alanı olarak gerekli düzenleme yapılarak fidan dikimi öğrencilerin ve halkında katılımı ile gerçekleştiriliyor. Boş atıl ve otlar içindeki alan bundan böyle ağaçların gölgesinde piknik yapılacak alanlara dönüştürülüyor. 2018 yılı ilkbahar döneminde 25 bin fidan Melikgazililere hayırlı olsun“ dedi.

Dişbudak, Akçaağaç, Mahlep ile Meşe

Dişbudak, Akçaağaç, Mahlep, Meşe,Cam, Çınar gibi yapraklı fidanların dayanıklı, hızlı gelişen ve uzun ömürlü olmasından dolayı tercih edilerek dikildiğini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, ağaçlandırma çalışmasına yeni bir sistematik getirerek bölge ağaçlandırma planı yaptıklarını ve bölge halkı ile öğrencilerin katılımı ile fidan dikimlerinin gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.

                                                                  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310