banner257

"SAHABİYE, KAYSERİ SİLUETİNE DAMGA VURACAK"

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, bürokratları ile bir toplantı yaparak Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçireceği büyük projeleri masaya yatırdı. Toplantıda dönüşüm projelerinden Sahabiye Projesi ile ilgili de açıklamalar yapan Başkan Özhaseki, projenin Kayseri siluetine damga vuracağını söyledi.


"SAHABİYE TÜM KAYSERİ'YE ÖRNEK BİR UYGULAMA OLACAK"

Büyükşehir Belediyesi'nde gerçekleştirilen toplantıda bir açıklama yapan Başkan Mehmet Özhaseki, Kayseri'nin daha yaşanılır bir kent olması için hiç heyecanını yitirmeden çalıştığını ve başkanlığı döneminde inanmadığı hiçbir şeyi yapmadığını söyledi. İyi işler yaptıklarını ve şehrin bunu gösterdiğini dile getiren Özhaseki, "Bundan sonra da büyük projelerimiz var. Sahabiye gibi bir dönüşüm projesi yapacağız. Oradaki uygulama tüm Kayseri'ye örnek olacak. Hava İkmal gibi kocaman bir askeri tesisin ve uçak fabrikasının taşınarak başka bir yere yeniden yapılması, yerine de 2 milyon m²'ye ulaşan bir parkın inşa edilmesi projemiz var. Bunlar kolay olmayan projeler. Ayrıca Raylı Sistemin uzatılması, alt üst geçitler, ilçelerdeki köylerdeki yatırımlar bunları takip ediyor. Herkes üzerine düşen işleri yapıyor ve ortaya iyi işler çıkıyor" dedi.

"SAHABİYE PROJESİ KAYSERİ SİLUETİNE DAMGA VURACAK"
Sahabiye Projesi ile ilgili de açıklamalar yapan Başkan Özhaseki, Sahabiye projesinin Kayseri siluetine damga vuracak bir proje olacağını söyledi. Yapılan projenin bugüne kadar uygulanan dönüşüm projelerinden farklı olduğunu dile getiren Özhaseki, "Projenin yapım aşamasında Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşla biz anlaşacağız, ne vaat ediyorsak biz edeceğiz, binaları biz yaptıracağız. Sahabiye bir finans merkezi oluyor. Binaların altları da modern alışveriş merkezleri, cafelerle donatılıyor. Bunları yaparken silueti önemsiyoruz. Belediye, valilik, adliye, defterdarlık arasında kalan alana herkesin ihtiyacına cevap verecek bir fonksiyon yüklüyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner312

banner306