banner257

Sokak Köpeğine Dernek Sahip Çıktı

Kayseri’nin Sarıoğlan İlçesi’ne bağlı Karaözü Mahallesi’nde sokakta kaderine terkedilen bir köpek doğum yapınca yardıma mahalledeki dernek koştu.

Sokak Köpeğine Dernek Sahip Çıktı

Karaözü Kültür Dayanışma ve Bakıma Muhtaçlara Yardım Derneği Başkanı Ayşe Çolakgil, ‘’Kışın kapımıza bırakılan köpeğe bir müddet bakmış, Tarçın adını vermiş ve kısırlaştırmak istemiştik ama köpek bizim mekanı terk etmişti. Geri döndüğünde hamile olduğunu fark ettik ama artık beslemekten başka yapacak bir şey yoktu. Tarçın adlı köpek doğurdu, yavrusunun göbek bağını kopardı, temizledi ve bir sonrakinin doğumunu bekledi. Bu işlem 8'inci yavrunun doğumuna kadar yaklaşık 4 saat sürdü.

Bugün durum harika, bir o kadar da vahim. Kendi karnını bile doyuramayan bu anne 8 eniğe nasıl bakacak. Sütten kesilinceye kadar konu komşu biz bakacağız ama sonrasında almak isteyenler sahiplenebilirler. Alan olmazsa sonları ne olur gerçekten bilmiyorum. Anne köpek yavrularının göbek bağını kendisi kopardı. Sahiplenmek isteyenler 40 gün sonra alabilir. Bu arada mahalleden Eroğan ve Nuran Doğanay ailesi anne köpeğin kısırlaştırılmasını üstlendi. Ayrıca 8 yavruyu beslemesi zor ‘’, diye konuştu.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER