banner257

TEMA VAKFI DOĞA'DA

Kayseri Genç TEMA Kulüpleri üyeleri, Doğa Koleji’nde geri dönüşüm konulu seminer verdi. Erciyes ve Melikşah Üniversitelerine ait Genç TEMA Kulüpleri öğrencileri, her bireyin doğaya borcu olduğunu ve bunu çok geç olmadan ödemeleri gerektiğini dile getirdi.

TEMA VAKFI DOĞA'DA

Semineri sunan Hazel Korubaşı ve Emre Kaçar, Bir adet kalem pilin 4 metrekare toprağı kirlettiğini,1 litre atık yağın 1 milyon litre suyu kullanılamaz, 5 milyon litre suyu da içilemez hale getirdiğini anlattı.

Seminer konuşmacıları, bir ton kâğıdın geri dönüşümü ile 17 ağacın kesilmesinin önleneceğini, dünya kağıt tüketiminin yarısı geri kazanılırsa her yıl 8 milyon hektar orman alanının korunabileceğini de ifade ettiler.


Doğa Koleji Ortaokul TEMA öğretmeni Meral Sarı ve Minik TEMA öğretmeni Onur Sezer de Genç TEMA öğrencilerinin okullarına gelerek öğrenci kardeşlerine çevreye duyarlı bireyler olmaları doğrultusunda güzel örnekler sunduklarını, gençliğin enerjisini onlara aktardıklarını dile getirerek etkinliğe emek veren TEMA Vakfı İl Yönetimine ve Genç TEMA öğrencilerine teşekkür etti. TEMA’nın Doğa Koleji’ndeki semineri aile fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER