banner257

TEMA'NIN ETKİNLİKLERİ BİTMİYOR

Erciyes, Nuh Naci Yazgan ve Melikşah Üniversitelerinde faaliyet gösteren Genç TEMA Kulübü öğrencileri, Yeşil Bilgi Eğitimi etkinliklerine devam etti.

TEMA'NIN ETKİNLİKLERİ BİTMİYOR

Ahmet Kirazgiller ve Esentepe Mumcular İlkokullarında öğretmen olarak görev yapan iki çevre sevdalısı Gülşah Balcı Duran ve Hacı Ahmet Duran çifti, Genç TEMA öğrencilerini okullarında misafir etti.

Üç üniversitenin öğrencilerinden oluşan grup, çocuklara oyunlar eşliğinde çevre eğitimleri verdi. Kayseri TEMA Ekolojik Okuryazar ve Minik TEMA öğretmeni Hacı Ahmet Duran ve eşi Gülşah Balcı Duran, ‘’Çocuklarımızın zihinsel yönden gelişmelerini sağlayacak konuları, onların anlayacağı şekilde, günlük yaşantılarından örneklerle anlatıyoruz. Hikaye, masal, boyama, kavram geliştirici oyuncaklar, müzik aletleri gibi bir çok öğretici materyal kullanıyoruz. Ancak çocuklarımızın toprağa dokunması, çevreyi tanıması, üniversiteli ağabey ve ablalarından enerji almaları onların gelişimleri açısından büyük önem arz ediyor. Katkılarından dolayı okul müdürlerimize ve TEMA Vakfı Kayseri Temsilciliğimize teşekkür ederiz’’ dediler.


Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2014, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner267