banner257

Ukraynalılar Sultan Sazlığı Milli Parkı Gezdi

Sultan Sazlığı yurt dışından misafir ağırlamaya devam ediyor. Ukrayna’dan gelen turistler Milli Park Sultan Sazlığını gezdi.

Ukraynalılar Sultan Sazlığı Milli Parkı Gezdi

Bünyesinde tatlı ve tuzlu su ekosistemlerini bir arada bulunduran, Afrika ile Avrupa arasındaki göçmen kuşların kullandığı iki ana göç yolunun kesişme noktasında yer alan Sultan Sazlığı Milli Parkı sadece ülkemizden değil yurtdışından da ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Hafta içi Ukrayna’dan gelen turist kafilesi Nevşehir üzerinden gelerek 300’den fazla kuş türüne ev sahipliği yapan Sultan Sazlığı Milli Parkı’nı gezdiler.

Ziyaretlerine kuş müzesi ile başlayan turist kafilesi kuş maketlerini inceledikten sonra gezilerine 1 km uzunluğunda olan ahşap yürüyüş yolunda devam edip, alanda yaşayan kuş çeşitliliğini fotoğrafladılar. Alanı at üzerinde ve sandallarla turlamayı da ihmal etmeyen misafirlerimiz hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra memnuniyetlerini dile getirerek alandan ayrıldılar.

Sultan Sazlığı Milli Parkı ve Ramsar Alanı Yeşilhisar, Develi, Yahyalı ve İncesu ilçeleri arasında, turizm merkezinin ortasında yer almaktadır. Step ekosisteminde eşine az rastlanan tatlı ve tuzlu su ekosistemlerini bir arada bulunduruyor. 24.523 hektarlık alanda yer alan Sultan Sazlığı Milli Parkı; 1994 yılında Ramsar alanı, 2006 yılında ise Milli Park olarak ilan edilmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner306