banner257

"Yardımlaşma Duygumuz Ebediyete Kadar Sürsün"

AK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Özhaseki, Birleşik Kafkasya Derneği Kayseri Şubesi’nin düzenlediği kermeste bin TL’ye bir tablo aldı. Özhaseki, "Yardımlaşma duygumuz ebediyete kadar sürsün" dedi.

AK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Özhaseki, Birleşik Kafkasya Derneği Kayseri Şubesi’nin düzenlediği kermeste bin TL’ye bir tablo aldı. Özhaseki, "Yardımlaşma duygumuz ebediyete kadar sürsün" dedi.

Birleşik Kafkasya Derneği Kayseri Şubesi tarafından gerçekleştirilen kermese AK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Özhaseki ve Birleşik Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ata Katı’nın yanı sıra AK Parti Milletvekili Adayları Havva Talay Çalış ve Aydın Kalkan, dernek yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Birleşik Kafkasya Derneği Kayseri Şube Başkanı İzhan Baykal, kermesten elde edilecek gelirle öğrencilere burs verileceğini söyledi. Açılışa Birleşik Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ata Katı da katıldı. Bir süre önce hayatını kaybeden Ünlü Senarist Maral Okay’ın babası da olan Ata Katı, Mehmet Özhaseki’ye “kardeşim” diye hitap ederek, “Değerli kardeşim, belediye başkanımız bizim onur ve gururumuz oldu. Türkiye’de hiç kimsenin yapamadığını yapan kardeşimin Ankara’ya gidecek olmasının sevinci içindeyiz” dedi. AK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Özhaseki de hayırlı bir açılışta bulunmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, burs vermekten daha güzel hayır işinin olamayacağını belirtti ve dernek yöneticilerinden burs miktarını artırmalarını istedi. Özhaseki, dernek yönetiminin burs verenler listesine kendisini ve milletvekili adayı arkadaşlarını da ekleyebileceklerini belirtti. Konuşmasında birlik beraberlik mesajları veren Özhaseki, “Allah’tan bir tek dileğim var, o da birliğimizi huzurumuzu bozmak isteyenlere fırsat vermemesidir. Hepimizin yurdu olan Anadolu’da etle tırnak olmuşuz. Anadolu’da akraba, kardeş olmuşuz. Rabbim gönderden bayrağımızı indirmesin. Ezanımızı susturmasın. Ebediyete kadar bağımsızlık içinde, huzurla ve bu yardımlaşma duygusuyla devam edelim” diye konuştu.

Açılışa katılan AK Parti Milletvekili Adayları Havva Talay Çalış ve Aydın Kalkan da kısa birer konuşma yaparak kermesin hayırlı olmasını temenni ettiler. Açılışın ardından kermesi Ata Katı ile birlikte gezen Mehmet Özhaseki, kermesten alışveriş yaparak Ata Katı’ya hediye etti. Özhaseki, ayrıca geliri öğrencilere harcanacak olan kermesten 1000 TL vererek bir tablo aldı.


Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER