banner257

YAŞAMAK İSTİYORSAN DOĞAYI YAŞAT

Avrupa Birliği Projesi kapsamında Yunanistan, Letonya, Romanya ve Türkiye’nin bazı illerinden Kayseri’ye gelen gençlere yönelik proje tamamlandı.

YAŞAMAK İSTİYORSAN DOĞAYI YAŞAT

Kayseri Valiliği tarafından desteklenen “Yaşamak İstiyorsan Doğayı Yaşat” projesi kapsamında Kayseri’ye gelen gençlere yönelik çevre temalı pek çok etkinliğin yanı sıra farkındalık arttırma ve birbirini tanıma amaçlı faaliyetler gerçekleştirildi.

Proje kapsamında gençler, Mimarsinan’ın doğduğu yer olan Ağırnas’tan, Talas’ta bulunan tarihi mekânlara, Selçuklu Medeniyetler Müzesi’nden Sultansazlığı’na kadar Kayseri’nin tarihi ve kültürel mirası ile doğa güzelliklerini yerinde incelediler.

1 hafta süren proje kapsamında çevre konulu etkinlikler başta olmak üzere değişik etkinliklere katılan gençler kendi ülkelerindeki çevre sorunları ve alınan önlemlere ilişkin çevre bilincinin oluşturulması adına sunumlar yaptı. Kayseri’de bulunan tarihi yapıları ve pek çok doğal güzelliği ziyaret etmekten dolayı mutlu olduklarını ifade eden gençler, Kayseri’yi misafirperver ve önemli bir turizm şehri olarak nitelendirdiler. 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner271