Yürüyüş Yollarında Dökme Tartan Pist

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde yer alan park, bahçe ve açık alan spor sahalarında yer alan ve halkın yoğun ilgi gösterdiği tartan pist yürüyüş yollarında belediye olarak bakım, onarım ve yenileme çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yürüyüş Yollarında Dökme Tartan Pist

Tartan pist uygulamasını ilk kez Melikgazi Belediyesince hayata geçirildiğini ve büyük beğeni topladığını belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, özellikle sabah sporları için yürüyüş yapanların çok rağbet ettiği tartan pistlerin zaman içerisinde deforme olduğunu bu neden ile bakım ve onarımdan geçirilmesi gerektiğini kaydetti.

Sentetik kauçuk çimler

Günümüzde artık yürüyüş yollarının kiremit tozundan değil sentetik kauçuk çimler olarak nitelendirilen zeminlerden yapıldığını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Kırmızı renkli yürüyüş yolları olarak halk tarafından bilinen tartan pistler yoğun kullanımdan dolayı deforme olmakta, kopukluklar oluşmakta ve plastik malzeme olmasından dolayı yırtılmaktadır. Daha da kötüsü bilerek veya bilmeyerek atılan sigara izmaritleri bu tartan pistlere büyük zarar vermektedir. Bir süre sonra tartan pistler bu olumsuzluklar sebebi ile yürüyüşü zorlaştırmakta hatta tamamen yürüyüş yapılamaz hale gelmektedir. Bu neden ile belediye olarak her yıl tartan pist olarak bilinen bu spor zemin malzemelerinde bakım ve onarım yapmaktayız. Bu yıl ihale ile hem yenileme hem de yeni yapılan parklarda kullanılmak üzere 5000 m² dökme tartan pist ihalesi yapılacaktır” dedi.

HABER: SELAHATTİN KARAKOÇ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER