banner257

"ZULÜMLE ABAD OLUNMAZ"

Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Seyit Tümtürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'yi ziyaret etti. Doğu Türkistan'da yaşananlarla ilgili bilgi alan Başkan Özhaseki, İslam ve Türk coğrafyasında yaşananların üzüntü verici olduğunu belirterek zulümle abad olunmayacağının bilinmesi gerektiğini söyledi.

Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı ve Dünya Uygur Kongresi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Tümtürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'yi ziyaretinde Doğu Türkistan ile ilgili yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

Doğu Türkistan meselesini uluslararası platformlarda gündeme getirdiklerini ifade eden Tümtürk, Doğu Türkistan'da yaşanan bazı yasaklara da değindi. Daha önce oruç tutmanın yasaklandığını dile getiren Tümtürk, 10 Aralık'tan itibaren de iş yerinde ibadetler ve İslami sembol olabilecek kıyafet ve takıların yasaklandığını kaydetti.

Zulümle abad olunamayacağını ifade eden Başkan Mehmet Özhaseki de, İslam coğrafyası ve Türk coğrafyasının sıkıntılar içinde olmasının üzüntü verici olduğunu söyledi. Başkan Özhaseki, "Rabbim yardım etsin. Bize düşen, sabırla gayret etmek ve Cenabı Hakkın imdadını istemek" diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner306