banner257

Hamile eşini yaralayıp, Afgan arkadaşını öldüren koca: Hamile olduğunu görünce gözüm karardı

BURSA''da kendisini terk eden hamile eşi Göksel Deyerli'yi (29), Kayseri'de bulup tabanca ile ağır yaraladı.

Hamile eşini yaralayıp, Afgan arkadaşını öldüren koca: Hamile olduğunu görünce gözüm karardı

Yanındaki Afgan uyruklu arkadaşı Mohammed Fakiri'yi (25) ise öldüren inşaat işçisi Beşir Deyerli'nin (31) yargılanmasına başlandı. Mutlu ve örnek gösterilen bir evlilikleri olduğunu öne süren sanık Deyerli, "Hamile olduğunu fark edince gözüm karardı. Rast gele mermilerim bitene kadar ateş ettim" dedi. 2 çocuk annesi Göksel Deyerli, 7 ay önce 13 yıllık eşi inşaat işçisi Beşir Deyerli'yi terk etti. Beşir Deyerli, uzun süre aradığı eşinin izini Kayseri'de buldu. Bursa'dan Kayseri'ye gelen Beşir Deyerli, eşini telefonla arayarak konuşmak istediğini söyledi. Beşir Deyerli, görüşme teklifini kabul etmeyen eşini geçen 15 Temmuz'da merkez Melikgazi ilçesinde başka bir erkekle yürürken gördü. Beşir Deyerli, otomobilden inip eşi ile yanındaki Afgan uyruklu Mohammed Fakiri'ye kurşun yağdırdı. Cep telefonu alım satımı yapan Fakiri olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralanan 6 aylık hamile eşi Göksel Deyerli ise hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Gözaltına alınan Deyerli, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Sanık Beşir Deyerli’nin 'tasarlayarak kasten adam öldürme' ve 'tasarlayarak eşe veya gebe olduğu bilinen kadına karşı kasten öldürmeye teşebbüs' suçlarından yargılanmasına başlandı. Daha önce ailesinden bazı kişilerin öldürüldüğünü bundan dolayı da yanında silah taşıdığını öne süren sanık Deyerli, “Göksel’in hamile olduğunu bilmiyordum. Hamile olduğunu anlayınca gözüm karardı. Daha önce çocuk istemediğini söyledi. Onları öldürmek için Kayseri’ye gelmedim. Tek amacım çocukları annelerine kavuşturmaktı. Evliliğimiz örnek gösteriliyordu” diye konuştu. Öldürdüğü Fakiri’nin el kol hareketi yaptığını da iddia eden sanık Deyerli, “Bana ‘Defol git, seninle geçen yıllarım çöp’ dedi. Yanındaki de bir şeyler söyledi ama anlamadım. İkisi hala el kol hareketleri yapıyordu. Kendimi kaybettim. Rastgele mermiler bitene kadar ateş ettim. En son ayağımın önüne ateş ettiğimi hatırlıyorum. Bana boşanma davası açmıştı. Eğer tek görseydim, Bursa’ya dönmeyi teklif edecektim. Kabul etmezse de anlaşmalı boşanmak istediğimi söyleyecektim” dedi. Duruşmada görgü tanığı olarak dinlenen ve cinayetin işlendiği yerde bina görevlisi olarak çalışan A.U. ise, “Kadınla bir adam el ele yürüyorlardı. Ardından bir kişi arabayla hızlı bir şekilde gelerek ikisine kurşun yağdırdı.  Önce adama sonra  kadına ateş etti. Kadın ‘Vurma ne olur’ diye bağırıyordu” dedi.

Mahkeme heyeti verdiği ara kararla sanık Beşir Deyerli’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek, mağdur kadının talimatla ifadesinin alınması için duruşmayı erteledi.

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310