banner257

KUZENİNİ KORUMAK İÇİN BIÇAĞA SARILAN SANIK HAKİM KARŞISINDA

Kayseri’de yakını E.Ç.’yi döverken videosunu çekip sosyal medyada paylaşan şahıslarla kavga ederken E.A.’yı bıçaklayan A.Ç. hakim karşısına çıktı.

KUZENİNİ KORUMAK İÇİN BIÇAĞA SARILAN SANIK HAKİM KARŞISINDA

Ocak ayında meydana gelen olayda sanık A.Ç. amcasının oğlu B.Ç. ve beraberindekilerle yakını E.Ç.’yi döverken videoya çekip sosyal medyada paylaşan E. ile H.B. konuşmak için parka gitti. Burada çıkan tartışma kavgaya dönüştü. A.Ç. bıçak ile E.A.’yı kolundan yaraladı.

Olaydan sonra yakalanarak tutuklanan A.Ç. bugün hakim karşısına çıktı. 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya müşteki E.A, sanık A.Ç. ile tanık B.Ç. ve sanık avukatı katıldı.

TANIK B.Ç.: KUZENİM KENDİNİ KORUMAK AMAÇLI HAREKET ETTİ

Mahkemede söz alan tanık B.Ç., “Sanık A.Ç. ile çalışıyorduk. E. ile H.B. yakınımız olan E.Ç.’yi darp edip sosyal medyada paylaşmışlar. Bu görüntüyü konuşmak için gittik. Onlar yanlarında sopa ve köpekle gelmişler. Yaklaşınca saldırmaya başladılar. Bizim yanımızda bıçak yoktu. A.Ç. kendine saldıranlardan birinin elinden bıçağı alıp kendini korumak için bıçağı salladı” dedi.

SANIK A.Ç.: PİŞMAMIN

Sanık A.Ç. ise ifadesinde, “Kendimi korumak için yaptım. Çok pişmanım. Bayramı ailemle geçirmek istiyorum” dedi.

Mahkeme savcısı mütalaasında sanığın tutukluluğunun devamını talep etti. Mahkeme heyeti de sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER