MAHALLELİNİN 'MİKSER' İSYANI

Cırgalan Mahallesi sakinleri, damperli beton mikserlerinin mahalleden geçen yolu kullanmalarını protesto etmek amacıyla bir süre yolu kapatarak, eylem yaptı.

MAHALLELİNİN 'MİKSER' İSYANI
Cırgalan Mahallesi sakinleri, yoldaki hemzemin geçitte bir araya gelerek beton mikserlerinin mahalle içine girmesine engel oldu. Burada oturanlar bölgelerinde 5 ayrı hazır beton işletmesinin bulunduğunu ve bu işletmelere ait damperli beton mikserlerinin, mahallenin ortasından geçen yolu kullanmalarının zaman zaman ölümlü kazalara neden olduğunu anlattı. Mahalleli kadınlar, bu araçların hızla geçtiğini, okulların açıldığı bu dönemde tehlikenin arttığını belirterek, "Evlerimizde gürültü ve sarsıntıdan oturamıyoruz. Bu araçlar, yollarımızı da bozuyor. Yetkililerin bu yolu beton arabalarına yasaklamasını istiyoruz" dedi.

Yolu tamamen kapatmadıklarını, sadece beton mikserlerinin mahalleden geçmesini istemediklerini belirten mahalle sakinleri mikserlerin neden olduğu kazalarda 3 çocuk ve 1 kadının öldüğünü, söyledi.

Kocasinan Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Kılıç, İl Koordinasyon Kurulu’na konuyu götüreceklerini beton mikserlerinin mahalle içine girmelerini engellemek ve diğer alternatif yola yönlendirmek için bir ekibin bölgede görev yapacağını söyledi. Kılıç, bu sorunun çözülmesi için 1 hafta süre isterken kendilerine dilekçe vermelerini önerdi. Bunun üzerine mahalle sakinleri dağıldı. Mahallelinin dağılması ardından bir polis ekibi, mikserlerin mahalle yolunu kullanmasını engellemek üzere bölgede kaldı.
 
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2014, 13:34

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310