banner257

SIVA YAPARKEN 4 PARMAĞI KOPTU

İnşaatta asansör boşluğunda sıva yaparken, halatı kopan kabinin düşmesi sonucu yaralanan 43 yaşındaki Recep Karadağ’ın kopan 4 parmağı başarılı bir operasyonla dikildi.

SIVA YAPARKEN 4 PARMAĞI KOPTU

Kazanın ardından özel hastaneye kaldırılan Recep Karadağ, Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde Prof.Dr. Sinan Karaoğlu ve Op.Dr. Murat Baloğlu tarafından ameliyata alındı. Karadağ'ın sağ elinin kopan 4 parmağı, 4 saat süren operasyonla dikildi.

Prof. Dr. Sinan Karaoğlu, "Yaralı iş kazası geçirdikten sonra, hastanemize sevk edildi. Yaklaşık 20 dakika içinde ameliyata alındı. Başarılı geçen operasyon sonrası hastamız ellerini eskisi gibi kullanabilecek" dedi.

Hastanın el yaralanması neticesinde nadir görülen çift seviyeli bir kopmanın söz konusu olduğunu belirten Op.Dr. Murat Baloğlu, "2'nci ve 3’üncü parmaklar sadece cilt tarafından tutuluyordu. Çok seviyeli tendon yaralanmaları vardı. Aynı zamanda 4’üncü ve 5’inci parmaklarda çok ciddi yaralanmalar oluşmuştu. Yaralıya mikrocerrahi yöntemiyle müdahale edildi. Hastaya yaklaşık 1.5 ay sonra fizik tedavi programı uygulanacak" dedi.


Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2014, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER