Milli halterci Muammer Şahin, Bulgaristan’ın Sofya kentinde gerçekleştirilen Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası’nda mücadele etti. Milli sporcu 55 kilogramda 112 kilogram kaldırarak altın madalya kazandı. Bulgaristan’dan dönen Muammer Şahin, Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünde çiçeklerle karşılandı. Karşılamaya Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, şube müdürleri kurum personeli ve sporcular katıldı. 

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ ALİ İHSAN KABAKCI: ŞEHRİMİZ ADINA SEVİNÇLİ BİR GÜNÜMÜZ

Gerçekleştirilen karşılama töreninden sonra konuşan Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, “Şehrimiz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve sporun tüm paydaşları adına sevinçli bir günümüz. Çünkü Avrupa Büyükler Halter Şampiyonası’nda uzun yıllardır bu spora emek veren Muammer Şahin’in 112 kilogram koparmada şampiyon olması başta ülke sporumuza, şehrimizin sporuna, özellikle halter sporunun çıkış sağladığı şu günlerde çok güzel oldu. Muammer, hem idol sporcu olması hem de şehrimize geldiğimiz günden beri disiplini ve ağabeyliği ile bayrağımızı Avrupa’da dalgalandırdı. Ailesine, hocalarına ve camiamıza hayırlı olsun. Çünkü böyle şampiyonlarımız kolay yetişmiyor. Büyük emekler sarf ediyor, gecesini gündüzüne katıyor. Ve sakatlıklarla boğuşurken bu şampiyonlukları elde ediyor. Muammer yılmadı ve bu şampiyonluğu elde etti. Mücadelenin nasıl verildiğini çok iyi gördüm” diye konuştu.

FIFA: Tartışmalara Son Nokta! Mavi Kart Kullanılacak mı? FIFA: Tartışmalara Son Nokta! Mavi Kart Kullanılacak mı?


MUAMMER ŞAHİN: MADALYAYI TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE ARMAĞAN EDİYORUM
Milli halterci Muammer Şahin ise, “18 senenin emeğini şuan Avrupa Şampiyonu olarak evime dönerek veriyorum. Çok çetin yollardan geçtik. Ben 2011 yılından beri Türkiye’yi uluslararası alanda temsil etmeye çalışıyorum. Bunun halter gibi branşta zorluğu var. Çok sakatlıklar yaşadım ama asla pes etmedim. Buradan bütün genç kardeşlerime de ‘asla pes etmemeleri gerektiğini’ söylemek istiyorum. Bu madalyayı Türkiye Cumhuriyeti’ne armağan ediyorum” diye konuştu.  
Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı daha sonra milli sporcuyu makamında konuk ederken çeşitli hediyeler verdi.

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ