Firari Hırsız Yakalandı Firari Hırsız Yakalandı

Olay 5 Şubat 2024 tarihinde saat 12.30’da Kocasinan İlçesi Şeker Mahallesi’nde bulunan Şehit Haldun Ateş Ortaokulu'nda meydana geldi. İddiaya göre K.Ç.K. isimli öğretmenden çocuğu olan  Ş.A. isimli kadın tartışmaya başladı. Ş.A. yanında getirdiği tabancayla K.Ç.K.'yyı yaraladı. Başında kafif yaralanan K.Ç.K. hastaneye kaldıırlırken Ş.A. işlemlerin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ş.A.’nın yargılanmasına 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Duruşmaya tutuklu sanık Ş.A. ve taraf avukatları katılırken mağdur K.Ç.K katılmadı.
Mahkemeye kucağındaki çocuğu ile gelen Ş.A., “Kendisi ile 2-3 senedir birlikteydik. Beni darp ediyordu. 5-6 kez darbetti. Niyetim kendime zarar vermekti. K.Ç.K. ile okula gittik. Beni herkese ‘nişanlım’ olarak tanıttı. O gün de giderken silahı bana verdi. Bana psikolojik şiddet uyguluyordu. O sıra intiharı düşünüyordum. Bana sürekli ‘Senin yüzünden mesleğimden olacağım’ dedi. Olay günü konuşurken okul bahçesinin yakınındaydık. Müdür gördü. Odasına çağırdı gittik. Orada çocuğun babasının K.Ç.K. olduğunu söyledim. Sinirlendi, ‘benden değil’ dedi” açıklamasında bulundu.
“K.Ç.K., ‘OLAN SANA OLUR BANA BİR ŞEY OLMAZ’ DİYORDU. DEDİĞİ GİBİ DE OLDU” 
Ş.A. konuşmasının devamında, “Beni itekleyince kendimi kaybettim silahı çıkardım o an ateş aldı. Sonra kendi karnıma tuttum, kendimi öldürmek istedim. Müdür yardımcısı tuttu. Şarjör düşünce bıraktım. K.Ç.K.’nın kafası kanıyordu. ‘Ambulansa gerek yok biz hallederiz’ dedi. Sonra bana sarıldı, sakinleştirdi” dedi. K.Ç.K., ‘olan sana olur bana bir şey olmaz’ diyordu. Dediği gibi de oldu” dedi. Tanıkların dinlendiği duruşma sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilerek ertelendi.

Editör: SELAHATTİN KARAKOÇ