‘’Belediye Borçlarından Haciz Konulan Arazideki Okul Boş Kaldı’’ ‘’Belediye Borçlarından Haciz Konulan Arazideki Okul Boş Kaldı’’

Türk Eczacıları Birliği (TEB) koordinesinde eczacılar, ekonomik sorunlar, hak kayıpları ve ilaç teminindeki sıkıntıları gündeme getirmek ve seslerini ilgililere duyurmak için 16 Ekim Pazar günü Ankara Tandoğan meydanında miting yapacaklarını duyurmuştu. Duyurusu günler öncesinde yapılan ‘Büyük Eczane Mitingi’, Bartın’ın Amasra ilçesndeki bir maden ocağında yaşanan grizü patlaması ve çok sayıda madencinin hayatını kaybetmesi nedeniyle ertelendi.

TEB’den yapılan açıklamada, maden kazasında en az 40 madencinin öldüğü hatırlatılarak “Yaşanan bu elim olay nedeniyle, Türk Eczacıları Birliği ve 54 Bölge Eczacı Odası 16 Ekim Pazar günü Ankara Tandoğan'da düzenlenecek ‘Büyük Eczacı Mitingi’ni erteleme kararı almıştır. Faciada yaşamını yitiren maden işçilerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı kurtulan madencilerimize acil şifalar diliyoruz” ifadelere yer verildi.