banner257

Dükkanı Kapanan Esnaf İsyan Etti!

Kayseri’de bir esnaf adeta isyan etti. 15 aydır geçinemediğini belirten esnaf, lokantaların tekrardan kapatıldığına kızdı.

Dükkanı Kapanan Esnaf İsyan Etti!

Kayseri’de bir esnaf zor durumda olduğunu dile getirerek adeta isyan etti. Esnaf şunları söyledi: “Alınan kararlar bu ülkenin faydasınaysa başım gözüm üstüne. Ne yazık ki bu kararlar ülke hakkında alınmıyor. Başımızda duran şahsiyet 84 milyon kişi hakkında karar veriyor. Sabahleyin Kayseri Valiliği kafeler, restoranlar ve diğerlerini kapattı. Sicilim bozuk, kredi çekemiyorum, çekmek de istemiyorum. Faiz alan da veren de savaş açmıştır diyor peygamberimiz. Bu savaşı niye açtık biliyor musunuz? Sadece geçinmek için. Kendi 85 bin TL maaş alıyor. Kızı danışmanlıktan 85 bin TL maaş alıyor. Bir elleri yağda, bir elleri balda. Biz birbirimize yardım edemiyoruz, bankalara koşuyoruz. Türkiye’nin nüfusu 84 milyon, 59 milyonu bankalara borçlu, şaşırıyorum. Biz birbirimize yardım etsek bankalara gerek kalmaz. “Allah”diyor ama yalan söylüyor. Biz başımızdakilerle birlikte yalancı olduk. Elin kâfirinin parasının bu ülkede ne işi var? Adam Avrupa’da yaşıyor, kendi 1 lirası burada 10 lira oluyor, istediğini alıp ülkesine götürüyor. Mağdur olan biziz. Hani yaşlı amcalarımız “yağ, sigara kuyrukları vardı” diyorlar ya, ben bunları yaşadım. Kuyruğa geçiyorduk mal yoktu. Şimdi mal var, insanların alacak gücü yok. Dün akşam Cumhurbaşkanı kabine toplantısı sonrası diyor ki “en düşük maaş verdiğimiz emekli 1500 TL”, sen bunu nasıl söyleyebiliyorsun, ben günlük 25 yaşındaki çocuğuma 50 TL vermekten hayâ ediyorum. Biz sana Müslümansın diye oy verdik, zulüm et diye oy vermedik. Bu millet eğer vergi veriyorsa, bu verginin nereye gittiğini öğrenmek hakkımız değil mi? Benim iş yerimi şimdi kapattın, vallahi cebimde sigara param yok, kimin kapısına varayım? Kimse kimseye acımıyor. Ben yaşayayım da öbürü yansın bitsin diyor. Beş-on kişi toplanıp vatan diyorlar. Vatanı savunan adam birbirini destekler. Hangi vatandan söz ediyorsunuz? Bu geçim kaygısından bizim halimiz ne olacak?”dedi.

“Virüs çıktığından beri 8 aydır iş yapamıyorum. Borç aldığım insanlara borcumu ödeyemiyorum.”diyen esnaf, “ Karımla kızımın yüzüne bakamıyorum. Kızımla oğlum sağlıkçı, şu ortamda en önemli şey sağlık, ve onlar iş bulamıyorlar. Yalanlarla cebimizi dolduruyoruz, ahiretimizi yok ediyoruz. Allah geç eder, güç etmez; erteler ama unutmaz. Cebimde 3 TL var. Zenginlere ve bizi yönetenlere sesleniyorum, yardım derneklerine gidiyor, al şu çeki fakir fukaraya dağıt diyor. Sen o parayı fukaraya dağıtırken onun zevkini tattın mı? Onun duasını aldın mı? Ben bunları yıllarca yaşadım, ama yemin ederim 15 aydır cehennem azabı yaşıyorum. Ben 3-4 aydır et yiyemiyorum. Meclis’te 600 tane insan var. Birbirinizi ve bu ülkeyi rezil etmekten başka ne yapıyorsunuz. İhalelerde para çalıp bu ülkeyi soymaya hakkınız var mı? Mecliste hiç fakir var mı, hepsi kalbur üstü zengin. Son model arabalara biniyorlar. Meclise yeni araba almışlar 52 milyon TL. Siz niye benim vergimi sağa sola savuruyorsunuz? Ben Allah’tan başka kimseye boyun bükmem. Virüs çıkarttılar değil mi? Ben vakti gelince canınızı alırım diyor Allah. Allah’tan korkmuyoruz bir tane virüsten korkuyoruz. Bir tane canım var o da Allah ve resulüne feda olsun.”dedi. Vatandaş, konuşmasından sonra çevresinde biriken insanlara da telkinde bulunarak diğer vatandaşlarca alkışlandı. (BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner306