KTO Başkanı Gülsoy’dan Serbest Ticaret Anlaşması değerlendirmesi

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, İngiltere ile imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması’na (STA) ilişkin, “Türkiye’nin gücüne güç katacak bu anlaşma ile beraber daha büyük ihracat rakamları yakalayacağımızı düşünüyorum” dedi.

KTO Başkanı Gülsoy’dan Serbest Ticaret Anlaşması değerlendirmesi

KTO Başkanı Ömer Gülsoy yaptığı yazılı açıklamada, İngiltere ile imzalanan STA anlaşmasına değindi. İmzalanan anlaşmanın ticaretin gelişmesine önemli bir katkı sunacağını belirten Gülsoy, "Dış ticaretimizde çok önemli bir anlaşma sağlanmıştır. Türkiye’nin gücüne güç katacak bu anlaşma ile beraber daha büyük ihracat rakamları yakalayacağımızı düşünüyorum. Dünyanın 6’nci büyük ekonomisi olan İngiltere ile ticaretimizde başlayacak yeni dönemle birlikte ekonomimiz daha da kuvvetlenecektir. İş dünyamız ve firmalarımız açısından İngiltere’ye kolay ve sorunsuz bir şekilde ihracat yapmak yaşadığımız bu zor dönemde ilaç gibi gelecektir. Karşılıklı yapılacak olan yatırımları da olumlu şekilde etkileyecektir" diye konuştu.

Gülsoy, salgına rağmen 2020 yılında Türkiye'nin İngiltere'ye ilk 11 ayda 10 milyar doları bulan ihracat yaptığını belirterek, şunları söyledi: "Birleşik Krallık, Türkiye'nin en çok ihracat yaptığı 2'nci ülkedir. Anlaşma sonrasında daha da yükselecek olan ihracat rakamlarımızla birinci olacağımıza inanıyorum. Serbest Ticaret anlaşması, iki ülke arasındaki bağların daha da kuvvetlenmesine yeni bir başlangıç olacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310