banner257

ARAÇTA YANARAK ÖLEN 5 MAHKUMUN DURUŞMASI

Kayseri'nin Pınarbaşı İlçesi yakınlarında 16 Eylül 2011 tarihinde cezaevi nakil aracında çıkan yangında 5 tutuklu ve hükümlünün ölümüyle ilgili açılan davanın duruşması, tutuksuz yargılanan sanıkların gelmemesi nedeniyle ertelendi.

ARAÇTA YANARAK ÖLEN 5 MAHKUMUN DURUŞMASI

Kayseri Adalet Sarayı'nda 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasına, tutuksuz yargılanan araç sürücüsü Cafer Sarı, araç komutanı Astsubay İsmail Bostan ve araç komutan yardımcısı Mustafa Kayalı’nın katılmadı. Mahkeme heyeti, tutuksuz sanıkların hazır bulunmasını istediği duruşmayı 2 Şubat 2015 Pazartesi tarihine erteledi.

OLAY NASIL OLMUŞTU?
Olay, 16 Eylül 2011 tarihinde Kayseri'nin Pınarbaşı İlçesi yakınlarında meydana geldi.

Cafer Sarı yönetimindeki 34 B 2564 plakalı cezaevi ring aracı, alev alarak tamamen yandı. İstanbul Metris Cezaevi'ne nakledilmeleri için Van ve Muş cezaevlerinden alınan hükümlü Sinan Aşğa ve Medeni Demir ile tutuklu Abdulsettar Ölmez, Akif Karamalı ve İsmet Evin, araç içerisindeki parmaklıklı bölümden çıkamayınca yanarak öldü. Aracın arka kısmındaki 10 asker ile ön kısmında bulunan komutan, komutan yardımcısı ve 2 şoför ise yara almadan kurtuldu. Aracın sürücüsü, araç komutanı ve komutan yardımcısı hakkında 2- 15 yıl arasında değişen hapis cezaları istemiyle dava açıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER