banner257

Asliye Ceza Hakimi Kitabını Tanıttı

Kayseri Asliye Ceza Hakimi Necati Daştan, 'Erdemli İnsanın Yol Haritası' kitabının tanıtımı toplantısı yaparak, kitabın özellikle cezaevindeki mahkumlara ve üniversite öğrencilerine ulaşması için, hayırsever iş adamlarına sponsor olmaları konusunda çağrı yaptı.

Asliye Ceza Hakimi Kitabını Tanıttı
Kayseri Asliye Ceza Hakimi Necati Daştan, 'Erdemli İnsanın Yol Haritası' kitabının tanıtımı toplantısı yaparak, kitabın özellikle cezaevindeki mahkumlara ve üniversite öğrencilerine ulaşması için, hayırsever iş adamlarına sponsor olmaları konusunda çağrı yaptı. Hakim Daştan'ın kitabı için Kayseri Baro Salonu’nda düzenlenen tanıtım ve imza törenine, hakimler, savcılar, avukatlar ve davetliler katıldı. Baro Başkanı Fevzi Konaç, kendisinin de kitap çıkartma hazırlığı içerisinde olduğunu belirtti. Avukat denildiğinde, akıllara sadece adliye koridorlarında vekalet peşinde koşan insanların gelmemesi gerektiğini ifade eden Konaç, "Bir baro başkanı olarak, baroyu ve avukatları tarif ederken, kara cübbelerine mahkûm olmuş, adliye koridorlarında vekâlet ve dava peşinde koşan insanlar olamayız" dedi.

Kitabın yazarı Asliye Ceza Hakimi Necati Daştan da kitabı çıkarmasındaki amacının, bilgi erozyonu, toplumsal çürüme ve mahkemelerde verilen kararlar neticesinde, sanıkların iyileşmemesi ve ıslah olmamasından kaynaklandığını vurguladı. Hayırsever iş adamlarına da çağrıda bulunan Daştan, kitabının daha çok kişiye ulaşması için sponsor desteği alması gerektiğinin altını çizdi.


Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2015, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER