Başkan Büyükkılıç’tan Ziyaret

Ayrıca Yüksel Ateş Engelsiz Çocuk Evi ziyaretinde özel çocuklar ile ilgilenerek velilerle sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, çocuk evi personelinden de gerçekleştirilen hizmetler hakkında bilgiler aldı.

Başkan Büyükkılıç’tan Ziyaret

Zaman zaman bu ve benzeri etkinlikler düzenlenen Beyazşehir Engelsiz Çocuk Evi ve Yüksel Ateş Engelsiz Çocuk Evi, hem çocukların mutlu günlerinde yanında oluyor hem de çocukların sosyalleşmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Engelsiz çocuk evlerinde 4-12 yaş arasındaki zihinsel engelli çocukların gelişimlerini desteklemek, hoşça vakit geçirmelerini sağlamak, ailelerinin ise özel ve resmi işlerini takip etmelerine fırsat tanınırken aynı zamanda engelli bireye sahip ailelerle bilgi paylaşımı yapılırken, engelli yasal hakları ile ilgili bilgilendirme de sağlanıyor.

Ayrıca engelsiz çocuk evlerinde, Gelişim basamaklarından Bilişsel/Duyuşsal Alan-Psikososyal/Duygusal Alan-Psikomotor Alan-Dil Gelişim Alan ve Özbakım/Bireysel Gelişim alanlarını destekleyici eğitimler de verilirken, çocukların yaşına ve gelişimine uygun etkinlikler de gerçekleştiriliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289