banner257

Bu Taşlar Niye Söküldü?

Kocasinan Belediyesi, kent merkezinde bulunan otoparkların taşlarını eskimediği halde sökmesi tepkileri de beraberinde getirdi.

Bu Taşlar Niye Söküldü?

Kocasinan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde bulunan otoparklardaki taşların sökülmesi tepkileri de beraberinde getirdi. Döşenmesinin üzerinden uzun bir süre geçmemesine rağmen ömrünü tamamladığı gerekçesiyle sökülen taşların sağlamlığı da dikkat çekti.

Sapasağlam bazaltlı taşların sökülerek yerine ihale ile satın alınan doğal bazalt taşı döşeyen Kocasinan Belediyesi’nin neden böyle bir uygulamaya gittiği ise merak konusu oldu.

Tasarruf tedbirlerine umursamayan Kocasinan Belediyesinin bu uygulaması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, otoparkların bazı bölümlerinde eskiyen (deforme) olan bazalt taşları yenisiyle değiştirme ve döşeme çalışmaları yaptıklarını, sökülen taşları ise farklı bölgelerde değerlendiklerini ve döşenen yeni taşların sağlam, daha kalıcı olduğunu ifade ettiler.

Haber-Selahattin KARAKOÇ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selami Duyarlı
Selami Duyarlı - 1 ay Önce

Neden olacak, bazı kişileri zengin etmek için.

mehmet savruk
mehmet savruk - 1 ay Önce

kendi paraları olsa bu kadar kolay israf ederler miydi acaba. bunlar suyu üfleyerek içer dindar geçinir ama büyük haramlardan olan israfa gelince hamuduyla savururlar. kamu malını israf edenler gün görmesinler.

SIRADAKİ HABER

banner340