banner257

Cemaat operasyonunda 2 kişi serbest

KAYSERİ'de, 'Paralel yapı' soruşturması kapsamında Kılıçaslan Eğitim Vakfı'na yapılan operasyonda gözaltına alınan 2 vakıf çalışanı, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Soruşturma kapsamında yapılan operasyonda özellikle, vakıfın gelirleri ve bağışlar inceleme altına alındığı öğrenildi.

Cemaat operasyonunda 2 kişi serbest
KAYSERİ'de, 'Paralel yapı' soruşturması kapsamında Kılıçaslan Eğitim Vakfı'na yapılan operasyonda gözaltına alınan 2 vakıf çalışanı, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Kılıçarslan Eğitim Vakfı'nın Gevher Nesibe Mahallesi Gök Geçidi Mestaş Tegin Plaza'da bulunan bürosuna, dün öğlen saatlerinde gelen Kayseri Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla, arama yaptı.

Yaklaşık 15 polis ile 5 saat süren aramanın ardından, vakıf çalışanı M.D ve İ.C. dün akşam bilgilerine başvurulmak üzere Emniylet Müdürlüğü TEM Şubesine götürüldü. İfadeleri alınan 2 vakıf çalışanı, daha sonra serbest bırakıldı. Soruşturma kapsamında yapılan operasyonda özellikle, vakıfın gelirleri ve bağışlar inceleme altına alındığı öğrenildi.
HABER:ALİ TÜRKASLAN

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2015, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER