banner257

ENGELSİZ YAŞAM FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTU

Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Spor Yöneticiliği Bölümü Öğretim Elemanları ve öğrencileri, Rekreasyon Programları Yönetimi dersi kapsamında 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle "BESYO Engelsiz Yaşam Hatıra Ormanı’nın ilk fidanlarını toprakla buluşturdular.

ENGELSİZ YAŞAM FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTU

BESYO Öğretim Elemanı Hasan Aksoyak, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, "Ders kapsamında bir çok faaliyete katılmakta ve sosyal sorumluluk projeleri düzenlemekteyiz. Bugün de fidan dikimi etkinliğine katılarak hem 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında engelsiz yaşam ile ilgili dikkatleri çekmeyi amaçladık hem de BESYO Hatıra ormanımızın ilk fidanları toprakla buluşturmuş olduk. Yağmura rağmen öğrencilerimiz son derece güzel bir gün geçirdiler’’ dedi.

Bu projeleri yaparken temel amaçlarının, öğrencilerin toplumsal duyarlılık ve farkındalık, işbirliği, dayanışma, etkili iletişim ve öz değerlendirme becerilerini destekleyerek toplumsal bilincin uygulamalı olarak kazandırılması olduğunu ifade eden Aksoyak, ‘’Yapılan bu çalışmalarla bir yandan toplumsal sorunların çözülmesine katkı sağlanırken diğer yandan öğrencilerin sorunlara yönelik duyarlılıkları artıyor. Bu etkinliğe destek olan herkese ve etkinliğe katılan öğrencilerimize teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER