banner257

ERDOĞAN, ERCİYES'İ ÖRNEK GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarıyla dünyanın en önemli kış turizm merkezlerinden biri haline gelen Erciyes'i turizm alanındaki gelişmeye örnek olarak gösterdi.

ERDOĞAN, ERCİYES'İ ÖRNEK GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarıyla dünyanın en önemli kış turizm merkezlerinden biri haline gelen Erciyes'i turizm alanındaki gelişmeye örnek olarak gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, Erciyes Kış Turizm Merkezi'ndeki doluluk oranının dikkat çekici olduğuna vurgu yaptı ve bunun refah seviyesinin yükselmesinin göstergesi olduğunu söyledi.

Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu Yöneticilerini Ak Saray'da kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, odasında televizyon izlerken Erciyes'ten bahsedildiğine dikkat çekerek, "Biz şimdi turizmde yatırım yapacak yer bulmakta zorlanıyoruz. Az önce odamda televizyon izliyordum. Erciyes'teki otellerde okullar tatile girmeden yüzde 85 doluluk var. Bu refah düzeyinin yükseldiğini gösteriyor. Eskiden deniz kum güneş diye bakarken şimdi turizmin her yerinde varız. Bu noktalara kolay gelmedik" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2015, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER