banner257

“Evlilik Öncesi Eğiim Semineri”

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Kültür Müdürlüğünce organize edilen ve MEL-MEK (Melikgazi Meslek Öğretim) Merkezinde görev yapan öğretmenler ile öğrencilere yönelik semineriler verildiğini bildirdi.

“Evlilik Öncesi Eğiim Semineri”

Melikgazi Belediyesince Meslek Edindirme Kurslarına iştirak eden öğrenci ve öğretmenler ile semt halkına yönelik seminerler verildiğini hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç konu ile ilgili olarak şunları kaydetti:

Aile temel taş

"Melikgazi Belediyesi olarak belirli aralıklarla ve talep olduğunda her semtte bilgilendirici ve bilinçlendirici seminerler düzenliyoruz. Bu evlilik öncesi eğitim seminerine yoğun ilgi gösterilmektedir. Tınaztepe Sosyal ve Spor Tesislerinde “Evlilik öncesi eğitim” hakkında Psikolog Betül Bacıoğlu tarafından önce anlatım, sonrası ise soru cevap şeklinde seminer verildi. Seminere katılanlara aile içi iletişim, evlilik çatışması, aile hukuku, eşler arası mal hukuku, aile içi şiddet ve aile sağlığı konularında detaylı bilgiler verilerek katılanlar, bilgilendirildi ve bilinçlendirildi.” Psikolog Betül Bacıoğlu, bir toplumun temel taşının aile olduğunu, bu açıdan evlilik birlikteliğine büyük önem verdiklerini, hanımların mutlaka bu seminerlere iştirak etmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310