banner257

"GAZPROM'LA 2 GÖRÜŞME DAHA YAPACAĞIZ"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, doğalgaz konusunda Rusya’nın Gazprom şirketi yöneticileriyle görüşmelerin sürdüğünü, yılbaşına kadar 2 görüşme daha yapacaklarını söyledi.

Kayseri'ye gelen Bakan Yıldız, Rusya Devlet Başkanı Putin’in Türkiye ziyareti sonrası, önceki gün Ankara’ya gelen Gazprom Export Başkanı Elena Burmistrova ve Gazprom Başkan Yardımcısı Aleksander Medvedev ile dogalgaz konusunda görüşme yaptıklarını söyledi. Bakan Yıldız, yılbaşına kadar Rus yetkililerle Türkiye veya Rusya’da iki görüşme daha yapabileceklerini belirtti. Taner Yıldız, "İkili görüşmeler yıl sonuna kadar 2 ayrı toplantıyla devam edecek. Gazprom şirketiyle dogalgaz ve boru hatlarıyla ilgili görüşmeler için Rusya’ya da gidebiliriz, onlar da buraya gelebilir" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, petrol fiyatlarındaki düşüşün Türkiye genelinde akaryakıt fiyatlarında da düşüşe yol açtığını ve bunun pompalara yansıdığını sözlerine ekledi.

Cuma namazını Eski Sanayi bölgesindeki Sanayi Camisi'nde kılan ve bir fırında esnafla birlikte kıymalı pide yiyen Bakan Yıldız, Kayseri’de bu gece Sanayi Odası tarafından düzenlenen '2014 yılı Sanayi Gecesi'ne katılacak. Taner Yıldız, yarın da Nevşehir’de Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun programına katılacak. 


Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner306