Genç: Kayseri’de Farkındalık Oluşturuyoruz

AFAD Kayseri İl Müdürlüğü, toplumsal farkındalığı güçlendirmek maksadıyla Cumhuriyet Meydanı Tören Alanı’nda stant açtı.

Genç: Kayseri’de Farkındalık Oluşturuyoruz

AFAD’ın organizatörlüğünü yaptığı etkinliğe çeşitli kamu kurumu ve STK’lar iştirak etti. AFAD, etkinlik boyunca çevredeki vatandaşlara bilgilendirmede bulundu ve kısa eğitimler verdi. Kayseri AFAD Şube Müdürü Rıfat Genç, yapılan etkinlikle ilgili bilgi verdi. Genç,“2021 yılı Afet Eğitim Yılı ilan edildi. Amacımız tüm halkımızın afetler konusunda farkındalık edinmesi ve bilgi almasıdır. Biz de bu kapsamda bugün Cumhuriyet Meydanı’nda halkımızla bir araya gelerek bir farkındalık oluşturmaya çabaladık. AFAD İl Müdürlüğümüz; Büyükşehir Belediye’mize bağlı İtfaiye Daire Başkanlığı, İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı UMKE ve Sivil Toplum Kuruluşları bizlerle birlikte ve halkımıza bilgilendirmede bulunuyoruz” diye konuştu.

Yapılan etkinliğe halkın ilgi duyduğunu belirten Genç, “Bizleri burada görünce ‘bir şey mi oldu’ diye soruyorlar. Verdiğimiz eğitimlerde insanlardaki farkındalığı görüyoruz. Bu durumun daha da iyileşmesini temenni ediyoruz” dedi. Afetler konusunda vatandaşların en azından aile ve arkadaşlar gibi yakın çevrelerine telkinde bulunmasının kendilerini çok mutlu edeceğini dile getiren Genç, afetler konusunda vatandaşların nasıl bilgi edinebileceği ile ilgili “AFAD’ın sitesindeki eğitim videolarından faydalanılabilir ve site üzerinden birer afet gönüllüsü olunabilir” diye konuşarak sözlerini tamamladı.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER