banner257

İş Makinesı Araç Sürücülerine Uygulamalı Seminere Verildi

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi ağır iş makinesi kullanan araç sürücülerine araç bakımı, araçların günlük ve haftalık bakımı, yerinde onarım, genel temizliği ve araçların genel bilgisi konulu hizmet içi eğitim semineri verildiğini bildirdi.

İş Makinesı Araç Sürücülerine Uygulamalı Seminere Verildi

Melikgazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Serdar Öztürk Komisyon başkanlığında Destek Hizmetleri Müdürü Mustafa Yapan tarafından verilen hizmet içi eğitim seminerine belediye işleri ile birlikte şirket işçilerinin de katıldığını hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Uygulamalı olarak sahada verilen seminerde ilk önce katılımcılara teorik bilgiler sunuldu, sonra yapılması gerekenlerin uygulamalı olarak gösterildiğini belirtti.

Sürekli Eğitim ile Bilgilendirme

Bilgili, deneyimli ve her türlü iş bilgi donatımı ile hizmet veren bir personel ile 7 gün 24 saat şehrin merkez nüfusunun % 50 sine hizmet verdiklerini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları kaydetti:

Günlük yaşamında her zaman gerekli olabilecek bilgiler

"Teorik anlatılan seminer sonrası uygulamalı olarak araç bakımı, araçların günlük ve haftalık bakımı, yerinde onarım, genel temizliği ve araçların genel bilgisi, kazalarda ilk yapılması gerekenler önlemler gibi konularında katılımcılar bilgilendirildi ve bilinçlendirildi. Greyder, Silindir, kepçe ve ağır tonajlı kamyonların maliyetleri yüksek olan araçlardır. Bu araçların sürekli olarak bakım ve temizliği önemlidir. Belediye çalışanlarını sürekli olarak hizmet içi seminerler ile bilgilerini hem yeniliyoruz hem de uygulamalı olarak nasıl yapılacağını öğretiyoruz. Çalışanları sadece kendi iş branşlarında değil, sağlık, ilk yardım ve sivil savunma ve yangın gibi yani günlük yaşamında her zaman gerekli olabilecek bilgeler içinde seminerler düzenliyoruz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310