“KAYSERİ BASINI'NIN KALİTE ÇITASI YÜKSELİYOR”

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, İl Basın Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Özçekiç ile birlikte Basın İlan Kurumu Kayseri Şube Müdürlüğünü ziyaret etti.

 “KAYSERİ BASINI'NIN KALİTE ÇITASI YÜKSELİYOR”
Kurum Müdürü Osman Başeğmez’den bilgiler alan Vali Düzgün, “Basınımız kamu hizmetlerimizin halka aktarılmasında önemli bir köprü vazifesi görüyor” dedi.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik ziyaretlerine bir yenisini daha ekleyerek Basın İlan Kurumu Kayseri Şube Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Şube Müdürü Osman Başeğmez tarafından karşılanan Vali Düzgün’e Kayseri basını hakkında bilgiler verildi.

Kayseri merkezde 15 yerel gazetenin günlük, Develi ilçesinde de üç yerel gazetenin haftalık olarak okuyucuya ulaştığını hatırlatan Başeğmez, gazeteleri düzenleyen, denetleyen ve destekleyen bir kurum olarak amaçlarının okuyucuların daha kaliteli, içeriği daha zengin gazeteler sunulmasına katkı sağlamak olduğunu ifade etti. Geçtiğimiz yıllara göre, Kayseri gazetelerinin bugün çok daha iyi olduğunu, gelecekte bu kalite çıtasının daha da yükseleceğini belirten Başeğmez, “Gazetelerin kalitesinin yükselmesi için mevzuatta önemli değişikler yapıldı. Örneğin, özel haber üreten gazeteler daha çok ilan alıyor. Bu durum gazeteler arasında rekabeti artırdı. Gazetelerin özel haber üretme çabası içerikleri zenginleştirdi. Resmi ilanları gazetesinin internet sitesinde de yayınlayan gazetelere ek göstergeler verilerek, basılı yayınının yanında internet haberciliği de teşvik edilir hale geldi. Artık okuyucularımız farklı gazetelerde aynı haberleri değil, farklı farklı haberleri bulur hale geldi”diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 11:28

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310