banner257

Kayseri'de odalardan ortak basın toplantısı

 KAYSERİ Ticaret Odaları, Sanayi ve Borsa Odası ortak basın toplantısı gerçekleştirdi.

Kayseri'de odalardan ortak basın toplantısı
 KAYSERİ Ticaret Odaları, Sanayi ve Borsa Odası ortak basın toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya, Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Recep Bağlamış ve ilçe ticaret odalarının başkanları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, odalar ve borsanın toplantıya yüksek oranda katılım sağlamalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "İlkini gerçekleştireceğimiz ortak toplantımıza ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyorum. Hepimiz yoğun bir seçim süreci atlattık. Üyelerimizin gerek şahsımıza, gerekse yönetimimize gösterdikleri teveccühlerle şehrimize hizmet etmek için göreve geldik. Sadece yenilenen yönetim ve meclislerimizle değil, gerek şehrimizde bulunan odalar ve borsamız, gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşlarımız ile işbirliği ve uyum içerisinde çalışarak şehrimizi daha iyi noktalara getireceğimize inanıyorum. Odalarımız ve borsa arasındaki birlik beraberlik ve uyum şehrimize de yansıyacaktır. Her yerde üzerine basa basa söylediğim gibi birlikte güçlüyüz. Bu gücü şehrimize yansıtırsak ne mutlu bize" ifadelerini kullandı.

Adından söz ettiren, güçlü bir şehir olmak için şehrin kanaat önderlerinin ortak akılda buluşması gerektiğine inandığını vurgulayan Gülsoy, “Kayserimizi ticari alanda, sanayi alanında ve hizmet sektöründe daha da geliştirmek için kafa yormalı, ortak akılla hareket ederek yeni projelere imza atmalıyız. Ticaret ve sanayi kenti olarak bilinen Kayseri’nin ticaret ve sanayisini daha da geliştirmeli, turizm ve hizmet sektörlerinden de hak ettiği payı alması için çaba göstermeliyiz. Kayseri’nin marka değerini yükselterek sürdürülebilir hale getirmeli, şehrin bilinirliğini, ulaşılabilirliğini ve güvenirliğini artırmalıyız” dedi.

KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci ise "Kayseri’de odalarımızın ve borsamızın hep birlikte daha güçlü olacağını inanıyoruz. Bütün resmi ve özel kurumlar, sivil toplum kuruluşları, odalar ve borsamız olarak Kayseri’yi ticarette, sanayide, tarım ve hayvancılıkta layık olduğu yere getirmek için bu birlik ve beraberliği devam ettirmek zorundayız" diye konuştu.

Başkan Büyüksimitci yeni hükümet sistemiyle ilgili olarak da şunları söyledi:

"24 Haziran seçimlerinden sonra hükümet oluştu, tek tek seçilen bakanlarımıza baktığımızda, işin uzmanı, çok deneyimli insanların ilgili yerlere bakan olarak atandığı görüldü. Bu bize önümüzdeki günler için ümit veriyor. İnşallah iş alemi olarak bizlerin de bu tempoya ayak uydurup, yine görüş ve önerilerimizi çok hızlıca hükümete bildirip, Türkiye’yi bir an önce 2002-2007 arasındaki hızlı büyüme sürecine tekrar etmemiz gerekli. Ben inanıyorum ki bunu yapacak güçteyiz, bunu yapacak potansiyelimiz var."

KTB Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış da "Burada hepimizin ortak amacı, şehrimize ve ülkemize en iyi şekilde hizmet etmektir. Bu amaç doğrultusunda birlikte hareket ederek, ortak projeler yapmak, işbirliğini geliştirmek için gayret göstereceğimize inanıyor, ilki gerçekleştirilen bu toplantının yapılacak ortak işlerin başlangıcı olmasını diliyorum" dedi.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310