banner257

Kayseri’deki Bombalı Saldırının Faili Öldürüldü

Kayseri’de 2016’da komando tugayı askerlerine yönelik bombalı saldırının faillerinden olduğu açıklanan terörist Aydın Şimşek’in yapılan operasyonla öldürüldüğü açıklandı.

Kayseri’deki Bombalı Saldırının Faili Öldürüldü

İçişleri Bakanlığı, kırmızı kategoride aranan terörist 'Agit Bismil' kod adlı Aydın Şimşek'in etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Şimşek'in Kayseri’de çarşı iznine çıkan komando tugayı askerlerine yönelik 2016 da yaşanan bombalı saldırının faillerinden olduğu bildirildi.

Bakanlığın sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada , '2'17 Aralık 2016: Kayseri'de 1. Komando Tugayı'ndan çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan halk otobüsüne yönelik bombalı saldırı sonucu 15 askerin şehit edilmesi, 55 askerin yaralanması '' başlığı yer aldı. Ayrıntılı bilgilerde , ''DİYARBAKIR/Lice İlçesinde MİT Bölge Başkanlığı ile Jandarma Bölge Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığının yürüttüğü ortak planlama dahilinde PKK'nın tepe isimlerinden Aydın Şimşek ile koruması ölü olarak ele geçirildi. Yolçatı Köyü kırsalında gizlendiği tespit edilen Aydın Şimşek ile korumasıyla bilgi Jandarma ile paylaşılınca operasyon için düğmeye basıldı. Roketler adıyla bilinen Jandarma Özel Harekat Timleri ile Komando Timleri Köyün çevresini kuşatırken, bölgeye Silahlı İnsansız Hava Aracı ile Atak taarruz helikopterleri ve uçaklar sevk edildi. Akıllı mühimmatla gerçekleştirilen nokta operasyonda iki terörist silah ve mühimmatlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi. Teröristlerin alınan parmak izi ve üzerlerinden çıkan örgütsel dokümanlardan birinin PKK'nın Diyarbakır kırsalını içine alan sözde Amed eyalet sorumlusu Aydın Şimşek olduğu tespit edildi'', denildi.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER