banner257

KİRACIOĞLU: İFTİRALARI İSPATLAMAYAN ŞEREF YOKSUNUDUR

“OSB’ne Sahip Çık Platformu” adına bir açıklama yapan İş adamı Bekir Okay Kiracıoğlu sert ifadeler kullandı. Kiracıoğlu, platformu adına iddialarda bulunanlara seslenerek, “Bu iftiraları ispatlayamayanlar müfteri ve bir o kadar da şeref yoksunudurlar.”dedi.

KİRACIOĞLU: İFTİRALARI İSPATLAMAYAN ŞEREF YOKSUNUDUR

OSB’ne Sahip Çık Platformu” adına bir açıklama yapan İş adamı Bekir Okay Kiracıoğlu adeta açtı ağzını yumdu gözünü. Kiracıoğlu, kendisi ve platformu hakkında ortaya atılan iddialara da sert yanıt verdi. Kiracıoğlu şunları söyledi: “Kamuoyunun ve sanayicilerimizin bildiği ve takip ettiği üzere, Kayseri OSB’de yapılan usulsüz ve müsrif harcamalar ve ileride yaşanacak daha büyük problemlerin önüne geçmek amacıyla bir araya gelen "OSB’ne Sahip Çık" Platformu olarak, devletimize ve yargı organlarımıza şikayetlerimizi bildirdik. Geçen süre içerisinde şikayet dosyamız kabul edilerek gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmış ve devam etmektedir. Bugüne kadar, gerek şahsım gerek platform üyelerimiz, mevcut OSB Başkanı ve yönetimine hakaret unsuru içerecek bir söylem içerisinde bulunmadık. Bulunmamızda mümkün değil...

MEVCUT BAŞKAN CEVAP YERİNE OLAYLARI BAŞKA ZEMİNE ÇEKİYOR

Ama, Sayın mevcut başkan, başkanlığı ile ilgili kamuoyunun merak ettiği sorulara cevap vermek yerine kendine karşı eleştiri yapanlara iftira atarak tartışmayı başka zeminlere çekmeye çalışmaktadır. Adeta işi sokak dövüşüne dönüştürmeye uğraşan başkanın karşısında platformumuz, Demokrasi ve Adalet çerçevesi içerisinde, kamuoyuna duyduğu saygı ve sorumluluk ve ilkeler ışığında, ısrarla ve inatla tartışmanın başka yönlere çekilmesine izin vermeden, olayı kişiselleştirmeden, kurallar ve saygı çerçevesinde eleştirilerimizi yanlışlıklar düzelsin düsturunda yapmayı tercih ettik.

“BASİT” KELİMESİNİ BİLE BAZI KALEMŞÖRLER ÜZERİNDEN GÜNDEM YAPAMAYA ÇALIŞTILAR

Ancak, Başkan Nursaçan bizim bu duruşumuzu gayet yanlış anlayıp, tabir yerindeyse kantarın topuzunu kaçırmaya başlayınca haklı olarak kendi terbiye sınırlarımızda cevap vermemiz kaçınılmaz olmuştur. Sn. Başkan’ın kendi fabrikasının kurşunlanması olayında bazı sanayicilerimiz işaret edilmeye çalışıldı hatta 'adi, yani basit, bayağı' anlamında kullandığım basit kelimesini bile bazı kalemşörler üzerinden gündem yapamaya çalıştılar, ancak tutmadı. Saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanmasına rağmen hala azmettiricinin kim olduğunu açıklayamadılar. Bu durum bizim aklımızda mağduriyet oyunu olacağı kanaatini oluştursa da sosyal medya üzerinden kınama mesajlarımızı yayınladık.

ALGI OPERASYONUNU ELLERİNE YÜZLERİNE BULAŞTIRDILAR

Mevcut başkan bu olay da beklediği mağduriyeti yaratamayınca kendine karşı olanları kategorize ederek sanayiciyi bölmeyi göze alıp şahsım hakkında hem kendi hem de bir iki tane kalmış kalemşörleri, "FETÖ besleyicisi, dedikodu platformu" vs. gibi söylemler yapmaya başlamışlar. Bu yapmaya çalıştıkları algı operasyonlarını da tıpkı diğerleri gibi ellerine yüzlerine bulaştırmıştır.

SORU ÖNERGESİNİ MEVCUT BAŞKANIN KALEMŞÖRLERİNDEN ÖĞRENDİK

Mevcut başka'nın icraatları ulusal medyada konu olmuş ve ardından HDP’li bir vekil Sanayi Bakanımız Mustafa Varank’a soru önergesi verdiğini yine mevcut başkanın kalemşörlerinden öğrendik. Biz bu soru önergesi için bir anlam bulamadık. Şimdi söylüyoruz; bizim platformumuz içerisinde yer alan bir kişi veya kişilerin hürriyet gazetesi yayını ve HDP’li vekilin verdiği gensoru ile alakası kesinlikle yoktur. Ancak, isim vermeye cesaret edemeyip tarif yoluyla bu işlerin altında bizim platformumuzun olduğunu söyleyip ima edenler bunu ispatla yükümlüdür. Aksi takdirde, bu iftiraları ispatlayamayanlar müfteri ve bir o kadar da şeref yoksunudurlar. Sanayicilerimizin ve tüm kamuoyunun bilgilerine arz ederiz.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310