banner257

KIZILAY KADIN GÖNÜLLÜLERİ EV ZİYARETİNDE BULUNDULAR

Kızılay Kadın gönüllüleri, “Kardeş Aile” projesi kapsamında Türkiye genelinde oluşturdukları ekiplerle birlikte tek başına yaşam mücadelesi veren kadın, yaşlı ve çocukların elinden tutuyor, yalnızlıklarını paylaşıyor, temizliklerini ve alışverişlerini yaparak ihtiyaçlarına cevap veriyor.

KIZILAY KADIN GÖNÜLLÜLERİ EV ZİYARETİNDE BULUNDULAR

Kızılay Kadın gönüllüleri 27 Mart 2022 tarihinde hayata geçirdikleri “Kardeş Aile” projesi kapsamında yalnız yaşayan ihtiyaç sahibi kadınlar, çocuklar ve yaşlılara destek oluyor. Proje ile 7 bölgede bulunan 184 Kızılay Kadın il/ilçe teşkilatı, belirledikleri kardeş ailelerinin evlerini tek tek ziyaret ederek temizlik ve alışveriş ihtiyaçlarına cevap veriyor, yalnızlıklarını paylaşıyor ve bayramlaşıyor.

Aileler Kadın Merhameti ile Buluşturuluyor

Bir başkan ve 6 sorumlu olmak üzere toplam 7 kişiden oluşan gönüllü ekiplerde her gönüllünün en az bir kardeş ailesi bulunuyor.Bu aileler ayda en bir kez ziyaret edilerek kardeşlik pekiştiriliyor ve ailelerin ihtiyaçları karşılanıyor. Toplumda birlik, beraberlik ve dostluğu güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen proje ile toplumun en küçük grubu olan ailelerin kadın merhameti ile buluşturulması amaçlanıyor.

Türk Kızılay Kayseri Kadın Teşkilatımız “Kardeş Aile” projesi kapsamında tek başına yalnız yaşayan Fatma Teyzemizi ziyaret ederek bayram sevincini paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER