Kocasinan Akademi’nin Bilim Ve Teknoloji Ürünlerine Büyük İlgi

Kocasinan Akademi General Emir Havacılık ve Uzay Bilimleri Teknoloji Merkezi’nde eğitim gören çocukların hazırlamış olduğu bilim ve teknoloji alanındaki ürünler, Kadir Has Kongre Merkezinde düzenlenen Türkiye Bilim ve Teknoloji Merkezleri (TÜBİTEM) Konferans’ında sergilendi.

Kocasinan Akademi’nin Bilim Ve Teknoloji Ürünlerine Büyük İlgi

Kocasinan Akademi General Emir Havacılık ve Uzay Bilimleri Teknoloji Merkezi’nde eğitim gören çocukların hazırlamış olduğu bilim ve teknoloji alanındaki ürünler, Kadir Has Kongre Merkezinde düzenlenen Türkiye Bilim ve Teknoloji Merkezleri (TÜBİTEM) Konferans’ında sergilendi. Akademi standını gezen katılımcılar, bilim ve teknoloji alanında yapılan ürünlere büyük ilgi gösterdi.

Standı gezmeye gelenlere yerli İHA üretimi, yerli drone üretimi, gezegenler ve güneş sistemi gibi konular hakkında bilgiler verildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Gençlerin daha iyi ve daha güçlü bir alt yapıyla yetişmeleri için hizmete sunduğumuz Gençlik Merkezi’nde fikir üreten, ufku geniş nesillerin yetişmesine katkı sunuyoruz. Büyüyen ve gelişen Türkiye’nin gelecekte daha neler yapabileceğinin örneklerini gençlerimiz en güzel şekilde ortaya koyuyor. Geleceğin teknolojisi olan ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da desteklemiş olduğu uzay ve havacılık alanında, gençlerimiz yerli ve milli olarak teknolojik ürünler üretiyor. Bugün gençlerimizin yazılımını kendilerinin yaptığı ve model olarak ürettiği İHA’lar ile robotlar, yarın ülkemizin yerli ve milli üretimine katkı sağlayacak. Hedefimiz; yerli ve milli sanayinin temelini oluşturabilecek mühendis ve bilim adamları yetiştirmek. Bilim ve teknoloji atölyelerini kurarak, dünya ile rekabet edebilecek çocuklarımızı yetiştireceğiz. Yapmış olduğumuz atölyeleri daha kapsamlı yaparak, milli ve yerli üretim sağlayacağız. Yavrularımızın geleceği için, yarınları için, huzurlu ve mutlu olmaları için çalışmalarımızı artırarak devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner312