banner257

MASKEDE VURGUN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın”Ülkemizde virüs tehlikesi var” açıklamasının ardından,Maske fırsatçıları, stokladıkları maskelerin fiyatlarını fırlattı. Haksız fiyat artışı nedeniyle tüketiciler 10 liralık maskeyi 60 liraya almak zorunda bırakıldılar.

MASKEDE VURGUN

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan,fiyat atışlarıyla ilgili,”Panik yapacak bir durum yok. Fiyat artışlarına gerekeni yapacağız”demesine rağmen Kayseri’de bir medikal firmasında 10 liralık N95 maskeyi 60 liraya satıyor. Bakan Pekcan’ın haksız kazanç sağlayanları idari para cezasına çarptırıyoruz demesine rağmen maske fiyatlarında düşüş beklenirken tam tersine fiyat artışı sürüyor.

VATANDAŞ PANİKTE

Koronavirüs dünyada hızla yayılırken Türkiye’de de vatandaşın’maske’ ve hijyen ürünlerine talebi arttı. Vatandaş panik içinde medikalcilere koşuyor. Kayseri yerel haber olarak, maske fiyatlarının anormal yükseldiğini Kayseri’de tespit ettik ve gündeme taşıyoruz. Maske fiyatları bir anda yükseldi.

Medikalciler filtre özelliği bulunan maske fiyatlarında alt ve üst sınır bulunmuyor.Bu nedenle aynı özelliğe sahip maskeler pek çok farklı fiyatlardan tüketiciye satılıyor.

HABER-SELAHATTİN KARAKOÇ

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 12:58

Nursena TANRIVERDİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner312

banner306