banner257

MELİKGAZİ'DE ETKİN ÇALIŞMA İÇİN YÖNETMELİK HAZIRLANDI

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün kuruluş, görev, yetki ve çalışma esaslarına ilişkin yönetmeliğin hazırlanarak çalışmaların daha etkin, verimli ve koordinasyonlu olmasının amaçlandığını söyledi.

MELİKGAZİ'DE ETKİN ÇALIŞMA İÇİN YÖNETMELİK HAZIRLANDI

Sosyal belediyecilik çalışmaları ile toplumda birlik ve beraberlik ile sosyal dengenin sağlandığını belirten Başkan Mustafa Palancıoğlu, gerçekleştirilen bir dizi toplantılar ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün Kuruluş, Görev, Yetki ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmeliği hakkında uygulama, uygulama esasları, süreler ve kurumlar arası birliktelikte izlenecek yol haritası ile belediyelerin yetki ve görevleri hakkında bilgilerin ele alındığını kaydetti. Bu yönetmelik ile uygulamada oluşabilecek mağduriyetlerin giderilmesi için çalışma yapıldığını ifade eden Başkan Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi Meclis üyelerinin oybirliği ile alınan bu karar yönetmeliğinin birçok çalışmaya ışık tutacağı ve örnek alınacağını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatıce adıguzel
Hatıce adıguzel - 2 ay Önce

Sayın başkanım ben yesılhısarlıyım ovaciftlik de gelinim vede melikgazi de ikametgah ediyoruz. Sorunumu soyleyım esım burda fabrikada calısıyor koyde miras kaldı yemedik ıcmedık cok zorluklarla bahce yaptık bir maaşla hem burda gecındırwbılecenmo evde bı yatırım olsun diye 1busuk dolum yerı elmalık yaptık 5 senelıkdı daha gecensene meyvasını aldık 1 ay once bahcemız yandı 120 fıdanımız yanmıs haber alınca jandarmaya başvurduk sıjayetcı olduk sonrada durumumuzu anlatmak ıcın yesılhısar kaymakamlınada başvurduk ordan dedıler kı burda ıkametgahınız yok dıye kabul etmediler bunuda anlamıyorum dogma buyume yesılhısarlıyım esım ovaciftlik lı vede 5 senede orda ıkametgahınız ettık .donmadan kayseriye geldık.geldımızden berıde melikgazi belediyesinde ikamet ediyoruz .yesılhısar kaymakamlığı ıkametgahınız yok oldunuz yere başvurun dedı bozdemi melikgazi belediyesi ne başvurduk ordanda haber geldiki bız sıze yardım edemeyiz dıye uzerımıze ev araba vede yanan bahce var dıye .bız evimizi bankadan kredi cekıpde alıp bors odadaki bankaya .arabayi da krediyle bankaya halen borcumuz var .oduyoruz .kredileri bız elimizde kileri yatırım olsun diye bahce yaptık suclu ısledıkkı bahce yaptık dıye .bız evimiz var cok sukur arabamızda var cok sukur .yok demiyoruz. Ama bahce yapıp yaksınlar dıye mı yaptık ..sadece bızım isteğimiz. Yanan bahcemızın zararının karsılanmasını istiyoruz yoksa yardım istemiyoruz. .kolay yemısmı yor bı bahce sayın başkanım sizlerde daha iyi bilirsiniz. Zaten suclu da yok.bızım emeklerımız bosamı gıttı satın başkanım. Sadece zararımızın karsılanmasını istiyoruz. Basvuru muza yardım edemek dıye cevap verildi. .zararımızın kım karşılayacak yardım ederseniz sayın baskanımm

SIRADAKİ HABER

banner310