Melikgazi, Yollara “Önce Yaya” Yazdı!

Melikgazi Belediyesi yeni yaptığı yollarda, trafik kazalarının yoğun yaşandığı ve okul yollarında trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik yeni uygulamayı hayata geçirmeye devam ediyor.

Melikgazi, Yollara “Önce Yaya” Yazdı!

Melikgazi ilçesinin birçok bölgesindeki cadde ve ana yollarda “Önce Yaya” yazılı çizgi çalışması yapılıyor. Sürücülerin yayalara yönelik dikkatlerini artırmak, yayaların trafikte öncelik kazanmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen çalışma hakkında bilgi veren Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “İlçemizde araç, yaya ve öğrenci trafiğinin yoğun olduğu yerlerde önce yaya yazılı çizgi çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Öncelik yayanın, öncelik hayatın. Diğer güvenlik alanları gibi trafik güvenliği ciddi bir mesele. İstiyoruz ki vatandaşlarımız bundan sonra böyle acılar yaşamasın, trafik konusunda can kaybımız olmasın. Hedefimiz trafik kazasında sıfır can kaybı olsun. Çalışmalar tamamlandığında sürücülerin, yaya geçidine yaklaşırken güvenle yavaşlayabilmesi ve durabileceği uygun mesafe göz önüne alınarak uyarılması sağlanacak.

Kavşaklarda, trafik lambasının olmadığı yaya geçitlerinde, aynı zamanda da trafik polisinin olmadığı yerlerde araçlar yaya geçidini ve yayayı gördüğü zaman yavaşlayacak. Yapılan işler ile insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER