banner257

MEMUR SEN’DEN İŞİNİ KAYBEDENLERE 2 MİLYON TL YARDIM.

Coronovirüs salgını tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Türkiye’de yardımlaşma ve paylaşma anlamında anlamlı çalışmalar yürütülüyor. Bu kapsamda MEMUR SEN konfederasyonuna bağlı sendikalar toplamda 2 milyon TL’lik bağışta bulundu.

MEMUR SEN’DEN İŞİNİ KAYBEDENLERE 2 MİLYON TL YARDIM.

MEMUR SEN Genel Merkezinde konuyla ilgili bir basın açıklaması yapıldı. Genel Başkan Ali Yalçın, zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde biz de işlerini kaybetmek durumunda olan kardeşlerimiz için şimdi vefa zamanı” diyerek bir kampanya başlatıyoruz. Başlangıç olarak da Kızılay’a, İHH’ya ve Deniz Feneri derneğine 1 milyon TL’lik bağışta bulunurken Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu Biz Bize Yeteriz kampanyasına 1 milyon TL’lik bir katkı yapmak istiyoruz ifadelerini kullandı.

Kayseri Eğitim Bir Sen Yardım Kampanyası Başlattı.

Türkiye genelinde ulusal kampanyalar devam ederken bir güzel haber de Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube’den geldi.

Şube Başkanı Aydın Kalkan konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Kalkan, biz eğitimciler virüs salgınında milletimizin ve devletimizin yanındayız. Birçok öğretmenimiz ek derslerini kiralarını ödeyemeyen, işinden olan hemşerilerimizle paylaşmak istediklerini bildirdiler. Biz de Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube olarak Kayseri merkezde ve tüm ilçelerimizde yarım kampanyası başlatıyoruz. Özellikle coronavirüsten dolayı işlerini kaybeden, kiralarını ödeyemeyen çalışanlarımız için şimdi vefa zamanı diyoruz.

Aydın Kalkan, Kızılay Kayseri Şubesi Verenel deneği ve İHH ile birlikte bu kampanyayı yürüteceğiz ve salgın bitene, herkes işine dönünceye kadar kampanyamız devam edecek. Üyelerimize mesajla ulaşacağız, işlerini kaybedenlere ve zor durumda kalan kardeşlerimize destek olacağız. Bu bir felakettir, varlıklı olanların bile çaresiz kaldığı bir süreçtir. Şimdi paylaşma zamanı, şimdi yardımlaşma zamanı. Tüm eğitimcileri, kamu çalışanlarını ve vatandaşlarımızı kampanyamıza destek vermeye davet ediyorum, ifadelerini kullandı.

Nursena TANRIVERDİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner313

banner314

banner312

banner306