banner311

Muhtar Gonca Kaan’dan Anlamlı Destek

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşlar bayram temizliğine başladı. Yıldırım Beyazıt mahalle muhtarı Gonca Kaan durumu olmayan, yaşlı ve engelli vatandaşların halılarını yıkatmaya başladı. Ayın 10'u, 20'si ve 30'u olmak üzere bu ayda toplam 3 gün vatandaşları gezerek halılarını toplamaya başladı.

Muhtar Gonca Kaan’dan Anlamlı Destek

Bayram en büyük sıkıntılarından birisinin de halı yıkamak olduğunu belirten Yıldırım Beyazıt mahalle muhtarı Gonca Kaan "Bayram temizliği bizde gelenek haline gelmiştir. Bayram temizliğinin en büyük sıkıntılarından biriside halı yıkama. Halı yıkamada burada ben yaşlılarımızın zorlandığını gördüm. Böyle bir projeye karar verdim. Bu projelerimizin içerisinde de engellilerimiz önceliğimizde. Bu arkadaşımız ve kocası engeli. Halıların yıkanıp yıkanmadığını sordum. Durumunu anlattı. 1 ayda 3 defa olmak üzere halılarını alacağım. Ayın 10'u, 20'si ve 30'unda halılarını alacağım. Yaşlı ve kimsesi olmayan engelli vatandaşlarımızın ve yine kimsesi olmayıp maddi gücü elverişli olmayan vatandaşlarımızın kendim teslim edip kendim yıkatacağım. Sonrasında evlerine getireceğim. Gerekirse mahalleyi tek tek dolaşacağım" diye konuştu.

Yıldırım Beyazıt mahalle sakinleri "Halılarımıza kadar düşünüyor. Elinden geleni arkasına koymuyor. Yardım ediyor, sorunlarımızı çözüyor. Kadın olduğu için 2 kat daha memnunuz. Utanmadan sıkılmadan derdimizi anlatıyoruz. Halı yıkatıyor, yaşlıların evini temizletiyor. Herkes böyle olsa Türkiye'de sorun kalmaz" ifadelerini kullandı. (BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289