banner257

"MÜZİKLİ ETKİNLİK VE EĞLENCELERE KATILMAYACAĞIZ"

İstanbul ve Avrupa Yakası Kayserililer Derneği (İSTKAYDER) Kurucusu ve Başkanı Fikret Şahin, ülke genelinde yaşanan siyasi karmaşa ve terör olayları nedeniyle müzikli etkinlik ve eğlencelere katılmayacaklarını belirtti.

 İstanbul ve Avrupa Yakası Kayserililer Derneği (İSTKAYDER) Kurucusu ve Başkanı Fikret Şahin, ülke genelinde yaşanan siyasi karmaşa ve terör olayları nedeniyle müzikli etkinlik ve eğlencelere katılmayacaklarını belirtti.
"MÜZİKLİ ETKİNLİK VE EĞLENCELERE KATILMAYACAĞIZ"
İstanbul Kayseri İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İSTKAYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Şahin, son dönemde ülke genelinde yaşanan siyasi karmaşaya ve uzun yıllar sonra yeniden ortaya çıkan terör olaylarına sert tepki göstererek, saygın iş adamlarından oluşan dernek üyelerini dayanışmaya davet etmek adına önemli açıklamalarda bulundu.
Fikret Şahin, Kayserili hemşerilerini ve bütün dostlarını iş ve sosyal hayatta atacakları adımlar konusunda daha temkinli ve duyarlı olmaya davet etti.
“Şiddetle Kınıyoruz”
Şahin "Son zamanlarda yeniden zuhur eden menfur terör saldırılarını, Türk askeri ve Müslümanlara yapılan korkunç zulümleri şiddetle kınıyor, vatanımızın ve milletimizin en kısa zamanda selamete çıkmasını yüce Allah'tan diliyoruz. Sıkıntılı günler yaşadığımız bu süreçte hem şahsi hem dernek yönetimi olarak, elimizden gelen maddi ve manevi destekleri esirgememekle beraber ülkemizin düzenini ve halkımızın refahını bozma amacı güden kişi, kurum ve gruplarla gerek iş gerekse sosyal bağlantılarımızı koparmış bulunmaktayız."

“Müzikli etkinlik ve eğlence katılmayacağız”
Şahin sözlerine şöyle devam etti; "Şimdiye kadar ülkemize gelen ziyaretçiler Türkiye'yi, Dünya üzerinde yaşanabilecek rahat ve huzurlu ender ülkelerden biri olarak tanımladılar. Son zamanlarda ise ülkemize karşı olumsuz bir yargı gelişmeye başladı. Tur şirketlerinden aldığımız duyumlardan yola çıkarak, ülkemizin ağırladığı turist sayısında bile düşüş yaşandığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Böyle devam ederse, ülkemiz turizmden yoksun kalacak endişesindeyim. Dış basında Türkiye hakkında yapılan haberlerin ve sunulan görüntülerin, ülkemize olan sempatinin azalmasına sebep olacağından eminim. Tam Türkiye kendini aşmaya başladı, Dünya'nın gelişmiş ülkeleri ile aynı statüye kavuşmaya başladı derken, şuan yaşananların bütün sempatiyi alt üst etmesi ve bizi geriye götürmesi acı verici bir durum. Terörün ve provokasyonun her türlüsüne karşıyım. İnsanca, barış içinde huzurlu şekilde yaşamak varken, her gün birkaç masum askerimizin hunharca katledildiğini duymak ve evlatlarını kaybeden ailelerin acı çığlıklarına şahit olmak bizi derinden yaralayıp üzmektedir. Ülkemiz için elimizi taşın altına sokmaktan hiçbir zaman çekinmedik. Üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. İlk adım ve samimiyet göstergesi olarak da, İstKayDer Yönetimi olarak ülkemizdeki elem verici olaylar bitene dek hiçbir müzikli etkinliğe ve eğlence amaçlı tertip edilmiş hiçbir organizasyona katılmama kararı almış bulunmaktayız. 7'den 77'ye herkesi ülkemiz için dayanışmaya davet ediyoruz."
“Şehitlerimizi minnetle anıyoruz”
"Masum şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır ve metanet diliyorum. Hepimiz ülkemizin ve milletimizin refahı için dua etmeli, elimizden gelen maddi-manevi hiçbir desteği esirgememeliyiz. Umuyorum ki daha fazla kan dökülmeden, bir yuvaya daha ateş düşmeden, Türkiye'ye ve Müslümanlara karşı yapılan bu korkunç saldırılar son bulsun. Bütün şehitlerimizin mekanı cennet olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2015, 19:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER