banner257

OSB’de İş Güvenliği Ve Yangın Anlatıldı

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (KOSB) çalışanlarına ilk yardım, yangın ve iş güvenliği konularında teorik ve uygulamaları eğitim verildi.

OSB’de İş Güvenliği Ve Yangın Anlatıldı

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Ahi Evran Konferans Salonu’nda yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği Seminerine OSB personeli katıldı. İlk Yardım Eğitimi Uzmanı Ayla Aydın, katılımcılara acil sağlık durumlarında yaralıya nasıl müdahale edilebileceğini anlattı. İlk müdahalenin önemine vurgu yapan Aydın, doğru ilk yardımın hayat kurtardığına dikkat çekti.

İş Güvenliği Uzmanı Şaban Uyar da, işletmelerde yaşanan iş kazalarına dikkat çekti. Bu kazaların yüzde 98’inin önlenebilir olduğunu vurgulayan Uyar, çalışırken iş güvenliği tedbirlerinin öncelikli olarak alınması gerektiğini dile getirdi.

Seminerde Kayseri OSB İtfaiye Müdürü Abdurrahman Yaprak da, katılımcılara yangınlarla mücadele konusunda bilgi verdi. Semineri sonunda acil durum tatbikatı yapıldı. Yangın çıktığı varsayılarak çalışanlar ve seminer katılımcıları hızlı şekilde binayı terk ederek toplanma alanında bir araya geldi. Burada da sıvı, katı ve gaz halindeki maddelerle çıkabilecek yangınlar uygulamalı olarak söndürüldü. (BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289