banner257

“POLİSE, ASKERE VUR EMRİ YETKİSİ VERİLSİN”

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, ülkemizde son günlerde gelen şehit haberlerinin ardından sert açıklamalar yaptı. Yavuz, “Çözüm sürecinden vazgeçilerek bu hainlere silah bırakmaları için süre verelim. Bu süre içerisinde silah bırakmazlar ise devlete karşı gelen hainlere kısasa kısas uygulanarak polisimize, askerimize vur emri yetkisi verilmelidir” dedi.

“POLİSE, ASKERE VUR  EMRİ YETKİSİ VERİLSİN”
Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, ülkemizde son günlerde gelen şehit haberlerinin ardından sert açıklamalar yaptı. Yavuz, “Çözüm sürecinden vazgeçilerek bu hainlere silah bırakmaları için süre verelim. Bu süre içerisinde silah bırakmazlar ise devlete karşı gelen hainlere kısasa kısas uygulanarak polisimize, askerimize vur emri yetkisi verilmelidir” dedi.
Şanlıurfa, Suruç ilçesinde yaşanan canlı bomba terör saldırısı sonrası patlak veren olayların ardından gelen asker ve polis şehit haberleri şehit aileleri ve gazileri de adeta çileden çıkardı.
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, gazetemize yaptığı özel açıklamada, 30 yıldan buyana devam eden terörün Türkiye Cumhuriyeti’nin başında bir bela olarak devam ettiğini söyledi.
“İDAMI KALDIRAN SİYASİLER SINIFTA KALDILAR”
Şimdiye kadar gelen hükümetlerin bu terör olaylarını hafife alarak yeterince bitirilmesi için çaba harcamadığına değinen Yavuz, terörist başı Abdullah Öcalan’ın idam edilmesini engelleyen siyasilerin sınıfta kaldığını belirterek, “40 bin kişinin katili yanı başımızda teröristleri, ABD ve AB ülkelerinden aldığı destekle yönetti ve sonuç olarak binlerce çocuk yaşlı kadın demeden insanları katletti. Biz devlet olarak bu hainlere karşı hiç bir müdahalede bulunmadık. Hainin ABD VE AB ülkelerine sıkıntı oluşturmaya başlayınca ininden çıkarıp AB ülkelerinde misafir edilerek Devletimize teslim etmediler. Akabinde uzak doğuya Kenya’ya gönderilerek Türkiye Cumhuriyeti devletimiz ile pazarlık yapılarak devletimize pazarlık sonucunda getirtilerek şu anki ‘İmralı’ plazaya yerleştirildi. İdam edilmeyeceğine garanti verildi. Yargılanma sonucunda bunu gösterdi ve TBMM tarafından idam kaldırıldı, idam edilme gibi bir olayda ortadan kaldırıldı. İdamı kaldıran siyasiler maalesef sınıfta kaldılar. PKK terör örgütünün cesaretlenmesine sebep oldular. Bu sorumluluk, o dönemin meclisteki bütün siyaset yapan milletvekilleri bu vebalden kurtulamazlar. Şehitlerimize ve gazilerimize nasıl hesap verecekler, tarih bunu yargılayacaktır” diye konuştu.
“ÇÖZÜM SÜRECİ İLE BAYRAĞIMIZ GÖKLERDEN İNDİRİLDİ”
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, terör örgütünün ABD ve AB’nin garantörlüğünde kaldıkları yerden güçlenerek hainliklerine devam etmeye başladıklarını ifade etti. Yavuz, sözlerine şöyle devam etti: “Terör bitti diyenler buna göz yumdular ve 2015 yılına kadar güçlerine güç katarak faaliyetlerine devam ettiler. 13 yıl da binlerce asker ve polisimiz şehit oldu. Binlerce gazimiz geldi. 2009’da başlayan demokratik açılım, milli birlik projesi ve sonuncusu çözüm süreci olarak adları değiştirilerek bu hainlerle müzakere edilerek bunlara verilen tavizle iyice şımardılar. Eylemlere hız verdiler, sokakları kan gölüne çevirdiler. Rengini şehitlerimizin kanından alan ay yıldızlı bayrağımızı göklerden indirdiler. Askerlerimizi, polislerimizi darp ettiler, kalleşçe arkadan kurşun sıkarak şehit ettiler. Buna rağmen süreç zarar görmesin diye müdahalede bulunmayarak, güvenlik güçlerimizin yetkileri kısıtlanarak ve hareket alanları daraltılarak teröristler cesaretlendirildi. Bunlar yetmiyormuş gibi Kobani bahane edilerek teröristleri ve sempati duyanları sokakları yakıp yıkıp 10’larca insanın ölümüne sebep olundu. Sokaklara dökümlerini söyleyen terörist temsilcisine devletimiz hiç bir yaptırım yapılmadığı gibi yargı tarafından bile soruşturma açılmayıp, taviz üstüne taviz verilmiştir. Her fırsatta muhatap alınmıştır.”
“SURUÇ KATLİAMINA SEBEP OLAN HDP’LİLERDİR”
Şanlıurfa ili Suruç ilçesinde meydana gelen terör olayını da değerlendiren Başkan Yavuz, şöyle konuştu: “Şanlıurfa Suruç’ta daha öncede savcımızı şehit eden grup sempatizanları Kobani’yi bahane ederek, kendilerini barış güvercini olarak söyleyenleri topladı. Hiçbir eylemi es geçmeyen HDP’liler grubun yanından bile geçmeyerek, IŞİD tarafından canlı bomba ile 32 kişinin ölümüne yüzlercesinin yaralanmasına sebep olan HDP’lilerdir. Maalesef yine masumane rolüne giren yine onlarmış gibi, yine silahlanma ve sokak gösterilerini işaret ederek güvenlik sağlama bahanesi ile, sokaklarımızı yakıp yıkıp, gösteriler yapmaya başladılar. Bir askerimizin ve üç polisimizin şehit olmasına sebep olmuşlardır.
“KÜRT KARDEŞLERİMİZLE ARAMIZDA HİÇBİR SORUN YOKTUR”
Yıllardan beri Kürt sorunu var diyerek devletimize baş kaldıranlar Kürt kardeşlerimizi bahane ederek ülkemizi bölme yıkma çabası içindeler. Kürt kardeşlerimizle aramızda hiçbir sorun yoktur. Çünkü sorunlarımız ortaktır. Yeter ki bu hainlere hadleri bildirilsin. O bölgede yaşayanlar serbest bırakılsın, baskı olmasın, o zaman hiçbir sorun kalmaz.”
“ÇÖZÜM SÜRECİNDEN VAZGEÇİLSİN”
Yavuz, Devlet’in bu süreçte hata ve yanlış yolda olduğunu söyleyerek, “Biz şehit aileleri ve gaziler olarak devletimizden isteğimiz çözüm surecinden vazgeçilerek bu hainlere silah bırakmaları için süre verelim. Silahları ile birlikte Türk adaletine teslim olmaları sağlanmalıdır. Bu süre içinde silah bırakmazlar ise o zaman yaptırımlar yapılmalıdır. Masum insanlar göz önünde bulundurarak devlete karşı gelen hainlere kısasa kısas uygulanarak polisimiz, askerimiz yetkilendirilip, vur emri verilmelidir. Siyasi sözcülüğünü yapanlara, bol keseden savuran sempatizanlara da hadlerinin bildirilmesini istiyoruz. Bir de böyle deneyelim, terör nasıl bitiyor görelim. Yıllardan beri, ‘Süreçlerden aldıkları tavizleri kötüye kullandılar’ denilerek, bir de böyle denenmesini istiyoruz. Demokratik açılım denildi, sonra milli birlik denildi ve sonuncusu çözüm süreci denildi. Hiçbirinden ders almadılar, bir de son olarak kısasa kısas ile yanlış yapan anında cezalandırılmalı, silah kullanarak sokakları yakıp yıkanların ve suç işleyenlerin anında cezası verilmelidir. Bunun denenmesini istiyoruz. Yoksa sonuç çok kötü olacaktır” ifadelerini kullandı.
Haber: Şeref KAHRAMAN
Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2015, 00:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER