banner257

Prof. Dr. Gözbaşı: KOSGEB Önemli Destek Sağlıyor

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) İşletme Bölümü’nün İşletme Günleri etkinliğikapsamında İşletme ve Girişimcilik Kulübü tarafından konferans düzenledi. Konferansa, KOSGEB Kayseri Müdürü Ahmet Özbekler ve Girişimci Ö. Faruk Özdemir konuşmacı olarak katıldı.

Prof. Dr. Gözbaşı: KOSGEB Önemli Destek Sağlıyor

NNYÜ Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansta açılış konuşması yapanNNYÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Onur Gözbaşı, gerek istihdamda, gerek üretimde, gerekse ihracatta KOBİ’lerin çok önemli bir paya sahip olduğunu söyledi. KOBİ’lerin gerek yapısal özellikleri gerekse de ekonomik ortamdan kaynaklanan pek çok sorunla karşılaştığını; en önemli problemin yatırımlar için uzun vadeli fon temin etmek ve özkaynak yetersizliği olduğuna dikkat çeken Gözbaşı, KOSGEB’in bu noktada devreye girdiğini ifade etti.Gözbaşı, ayrıca son zamanlarda özellikle yenilikçi teknolojik yatırımlara destekler bakımından KOSGEB’in önemini vurguladı.

Prof. Dr. Onur Gözbaşı’nınmoderatörlüğünü yaptığı konferansta konuşan KOSGEB Kayseri Müdürü Ahmet Özbekler ise KOSGEB’in ileri girişimcilik, Ar-Ge ve inovasyon destekleri hakkındaöğrencilere bilgi paylaşımında bulundu.KOSGEB desteği ile makine ve raylı sistemler alanında faaliyet gösteren ve proje bazlı üretim yapan Girişimci Ö. Faruk Özedemirdeşirketinin faaliyetleri hakkında bilgiler vererek gelinen süreçte edindiğitecrübelerini öğrencilere aktardı. Öğrencilerinsorularının cevaplandırıldığı konferans Prof. Dr. Onur Gözbaşı ve Doç. Dr. Burcu Oralhan tarafından konuşmacılara plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289